SUPERLIGA

Džeko prekinuo golgeterski post, ali Fener kiksao: Galata je sada lider Turske

U narednom kolu Džeko i Krunić gostuju kod Varešanovića, a navijat će i za Mujakića i Bajića

Trenutak kada je Džeko postigao gol. Fanatik.com.tr

11.2.2024

Fudbaleri Fenerbahčea napravili su veliki kiks u borbi za titulu prvaka Turske i na svom terenu remizirali s Alanijasporom (2:2) u 25. kolu Superlige.

Loše je počelo za Fener. Alanijaspor je poveo u 12. minuti preko Loidea Augusta koji je pospremio odbitak u mrežu nakon odbrane Dominika Livakovića.

Fener je do izjednačenja došao u 49. minuti nakon što je Dušan Tadić iskoristio penal.

Deset minuta kasnije za preokret "Plavo-žutih" pogodio je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko, kojem je ovo bio 17. gol u Superligi ove sezone, a prvi nakon pet mečeva.

Mert Muldur je centrirao sa desne strane, a Džeko je glavom zakucao loptu u mrežu.

Samo četiri minute je trajala radost Fenera, jer je Augusto postigao ponovo gol. Džeko je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Rajan Kent (Ryan), dok je drugi bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao cijelu utakmicu.

Fener je ovim kiksom prepustio lidersku poziciju Galatasaraju. Džeko, Krunić i društvo su na 2. mjestu sa 64 boda, imaju dva manje od vodećeg Galatasaraja.

U narednom kolu Fenerbahče gostuje Rizesporu i Dalu Varešanoviću, dok će Galata na megdan Ankaragudžuu za koji igraju Nihad Mujakić i Riad Bajić.