Brajton ostvario veliku pobjedu protiv Totenhema: Poketino blizu otkaza

Domaćini prekinuli seriju loših rezultata

Engleska: Brajton savladao Totenhem. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

5.10.2019

U osmom kolu engleske Premijer lige Brajton je na svom terenu ostvario veliku pobjedu protiv Totenhema rezultatom 3:0.

Brajton je u vodstvo došao nakon nešto više od četiri minuta igre. Igo Loris (Hugo Lloris) nije uspio iskontrolirati jedan centaršut. Ispala mu je lopta na gol liniji, Mopej (Maupay) je prvi došao do nje i lako je sproveo u mrežu.

Tom prilikom Loris je doživio tešku povredu lakta i na nosilima je napustio teren, pa je tako Gazaniga morao među stative.

Rezervni golman "Spursa" nije dugo uspio sačuvati svoju mrežu. Brajton je do drugog gola došao u 32. minuti, kada je mladi Konoli (Connolly) matirao golmana gostiju.

Konačan rezultat postavio je isti igrač u 65. minuti meča. Brajton je tako prekinuo seriju loših rezultata, dok se, s druge strane, trener ekipe koja je minule sezone igrala finale Lige prvaka  Maurisio Poketino (Mauricio Pochetino) nalazi blizu otkaza.