"Plemići" ponovo deklasirali Borac

Po drugi put ove sezone Zrinjski je slavio uvjerljivu pobjedu protiv aktuelnog prvaka naše zemlje

"Plemići" ponovo uvjerljivi protiv Banjalučana. HŠK ZRINJSKI

E. Ćosić

6.11.2021

Zrinjski je u okviru 16. kola Premijer lige BiH na svom terenu upisao visoku pobjedu protiv Borca rezultatom 4:1. To je drugi put da "Plemići" ove sezone deklasiraju aktuelnog prvaka naše države, nakon što su u Banjoj Luci u meču 5. kola slavili sa 5:1.

Borac je dobro otvorio utakmicu i već u uvodnim minutama dva puta zaprijetio. Međutim, Zrinjski je poveo u 13. minuti kada je pogodio Matija Malekinušić. Taj gol "Plemića" je poremetio goste, koji su do kraja poluvremena "nestali" s travnjaka stadiona pod Bijelim Brijegom.

Nemanja Bilbija je u 25. minuti realizovao jedanaesterac, a pet minuta kasnije postigao je novi gol. U 36. minuti pogodio je Igor Savić, pa su "Plemići" pred odlazak na odmor imali velikih 4:0.

Utješni gol za goste bio je djelo Milana Vušurovića u 83. minuti. Zrinjski se ovjim trijumfom dodatno učvrstio na 1. poziciji sa 39 osvojenih bodova, dok je Borac trenutno na 4. mjestu sa 16 bodova manje.