Mnogo zadovoljniji mogu biti gosti s obzirom na stanje na tabeli

Sarajevu samo bod na Koševu. Printscreen

M. K.

12.3.2022

Fudbaleri Sarajeva i Borca na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrali su derbi 22. kola Premijer lige BiH.

Nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave, u kojoj je dominirao domaći sastav, završeno je bez pobjednika - 1:1, čime mnogo zadovoljniji mogu biti gosti s obzirom na stanje na tabeli.

Samo što je počela utakmica, bordo tim je nakon dvije minute igre stigao do vodstva. Šećerović je poslao dubinsku loptu za Asmira Suljića, a napadač Sarajeva je lobovao golmana Borca za 1:0, što je bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku, u 59. minuti, Banjalučani stižu do poravnanja.

Jednu, od danas rijetkih dobrih akcija Borca na Koševu, najbolji napadač ove ekipe Jovo Lukić završava pogotkom za 1:1.

Sarajevo i Borac na tabeli su direktni konkurenti u borbi za poziciju koja vodi na evropsku scenu, pa se ovo može smatrati novim velikim kiksom bordo tima, nakon katastrofalne igre i poraza u derbiju na Grbavici u prošlom kolu kada je Željezničar slavio s 2:0.