SERIJA A

Inter poražen od Specije: Džeko ušao u igru

Kiks Intera na gostovanju Speciji. FC Inter Milano

10.3.2023

Inter našeg Edina Džeke večeras je poražen na gostovanju kod Specije, u 26. kolu italijanske Serije A (2:1).

Inter je od prve minute igrao sa Lautarom Martinezom i Romeluom Lukakuom u napadu. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je Inter mogao do prednosti sa bijele tačke.

Međutim, Martinez nije iskoristio najbolju šansu u prvih 45 minuta, odnosno njegov udaraca sa bijele tačke odbranio je Dragovski.

Specija je do prednosti došla pogotkom Daniela Maldinija u 55. minuti.

Od 66. minute na terenu je bio i Džeko, koji je zamijenio Mhitarjana.

Na 1:1 poravnao je sa bijele tačke Lukaku u 83. minuti, ali je i Specija samo tri minute kasnije dobila penal. Siguran sa bijele tačke bio je Nzola, koji je postavio konačnih 2:1.

Džeko je imao odličnu šansu u 90. minuti, ali je njegov udarac iz voleja odbranio raspoloženi Dragovski.

Specija je nakon više od 500 minuta bez postignutog pogotka ostvarila veliku pobjedu.