IZBACILI KLAKSVIK

Historijski uspjeh Borca: Banjalučani će igrati grupnu fazu evropskog takmičenja

Borac će u plej-ofu Evropa lige igrati protiv mađarskog Ferencvaroša, a u slučaju da ispadne, igrat će u grupnoj fazi Konferencijske lige

S utakmice u Banjoj Luci. Mondo.ba / Slaven Petković

15.8.2024

Fudbaleri Borca ostvarili su historijski plasman. Pobjedom nakon produžetaka nad Klaksvikom od 3:1 (ukupno 4:3), Banjalučani su se plasirali u plej-of Evropa lige i tako osigurali grupnu fazu jednog evropskog takmičenja.

Borac će u plej-ofu Evropa lige igrati protiv mađarskog Ferencvaroša, a u slučaju da ispadne, igrat će u grupnoj fazi Konferencijske lige. Bit će drugi tim iz BiH kojem je to pošlo za rukom, nakon Zrinjskog prošle godine.

Banjalučane je u vodstvo doveo Nikola Srećković u 17. minuti. Uprkos vodstvu, izabranici Mladena Žižovića su napadali i stvarali prilike, a dobru nije iskoristio Jovo Lukić u 31. minuti.

Početkom drugog dijela, tačnije u 53. minuti, Deni Pavlović je dao gol za izjednačenje i muk na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Dvije minute kasnije Srećković je ponovo postigao pogodak, ali je on poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

Napadali su Banjalučani, a sjajnu akciju iz 82. minute golom je krunisao Stefan Savić. Savić je odveo meč u produžetke, a u 93. Bart Majers (Meijers) pogađa za erupciju oduševljenja u Banjoj Luci i historijski uspjeh Borca.

Rezultat i strijelci:

Borac - Klaksvik 3:1 (Srećković 17', Savić 82', Majers 93' / Pavlović 53')

Tok utakmice

FT - Kraj!

120' - Tri minute nadoknade.

115' - Borac kontroliše utakmicu, sve je bliže historijskom uspjehu.

106' - Počeo je drugi produžetak.

105' - Kraj prvog produžetka.

100' - Klaksvik je preuzeo inicijativu nakon trećeg pogotka Borca, ali ne može da ugrozi gol Banjalučana.

93' - GOOOOOOOOOOL! Majers pogađa za ludnicu na tribinama Gradskog stadiona u Banjoj Luci!

91' - Počinje prvi produžetak.

90' - Kraj regularnog dijela, gledat ćemo produžetke!

90' - Sedam minuta nadoknade.

82' - GOOOOOOOOOOL! Sada nema ofsajda, Borac ponovo vodi! Hasukić je majstorski ostavio loptu Saviću koji pogađa!

76' - Briljira golman Klaksvika. Prvo je zaustavio šut Savića s distance, a onda i Lukića.

73' - Šansa za Borac! Karolina je šutirao s 30 metara, a onda Kvržić natrčava na odbitak, ali golman gostiju na visini zadatka.

57' - OFSAJD! Poništen gol Borca i Srećkovića. Radovali su se domaći, ali je sudija nakon konsultacije iz VAR sobe poništio ovaj pogodak.

53' - GOL! Gosti dolaze do poravnanja. Bio je to dobar centaršut iz slobodnjaka koji je u gol pospremio Pavlović.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Banjoj Luci.

45' - Tri minute nadoknade.

31' - Velika prilika za Borac! Lukić je glavom šutirao s vrha peterca preko gola Klaksvika.

30' - Pola sata igre iza nas, Borac traži gol vrijedan historijskog plasmana u grupnu fazu evropskog takmičenja.

17' - GOOOOOOOOOOL! Borac dolazi do vodstva, a Srećković je pogodio za erupciju oduševljenja u Banjoj Luci!

13' - Bez velikih prilika u ovim trenucima.

5' - Uvodna inicijativa Banjalučana. Žele doći do pobjede i historijskog uspjeha.

1' - Počela je utakmica!

Banjalučani će na svom terenu i pred svojom publikom pokušati nadoknaditi zaostatak i ostvariti historijski uspjeh - plasmanom u plej-of Evropa lige će imati zagarantovanu najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Stigli su početni sastavi.

Borac: Šiškovski, Vukčević, Karolina, Meijers, Kvržić, Grahovac, Skorup, Srećković, Čavić, Hrelja i Lukić.

Klaksvik: Jensen, Berntson, Jambere, Faero, Danielsen, Hanson, Joensen, Da Silva, Odemarksbaken, Kletskard i Frederiksberg.