Susret igran na Pecari donio je fenomenalan susret kakav i priliči derbiju

Detalj s utakmice Široki Brijeg - Sarajevo - Avaz
+2

prije 3 sata 42 minute

Fudbaleri Širokog Brijega i Sarajeva su remizirali rezultatom 3:3 u posljednjem susretu 9. kola Wwin lige BiH.

Susret igran na Pecari donio je fenomenalan susret i kakav priliči derbiju.

Domaćin je poveo u 12. minuti nakon što je sudija Petrović dosudio jedanaesterac nakon neopreznog prekršaja defanzivca Sarajeva Nidala Čelika. Za Širokobriježane je pogodio Mato Stanić.

Uslijedio je nešto tiši period u ostatku prvog dijela, da bi u finišu prvog dijela kapiten Sarajeva Đuričković bio fauliran u šesnaestercu, nakon čega je Gulijašvili (Guliashvili) preuzeo odgovornost i pogodio za poravnanje.

Nakon nekoliko minuta drugog poluvremena stigao je prekoret. Gruzijski ofanzivac Giorgi Gulijašvili je iskoristio lošu reakciju odbrane Širokog Brijega, pobjegao i postigao svoj drugi gol na susretu, a osmi u sezoni.

Imalo je Sarajevo priliku imati i ubjedljiviju prednost, ali su Mustafić i Oliveira promašili prilike za bordo tim.

Posljednjih 15 minuta donijelo je novi dio spektakla.

Samo minutu nakon prilike Oliveire, Iličić je donio majstorskim pogotkom novo poravnanje.

U 84. minuti je Đorđević nevjerovatnim udarcem iz slobodnog udarca donio novo vodstvo Sarajevu, ali sreća za bordo tim je trajala svega dvije minute.

Nakon centaršuta Činedua (Chinedu) sa lijeve strane Tomić je šutirao glavom i matirao Rockova za konačni rezultat.

Sarajevo je i dalje drugo na tabeli sa 18 bodova, jednim manje od Zrinjskog, dok je Široki Brijeg 7. sa deset bodova.