INCIDENT NA UTRCI MOTO GP

Video / Aleks Markez zasjenio veliku bratovu pobjedu: Motociklom je prešao preko svjetskog prvaka

Aleks je imao kontakt s Frančeskom Banjajom, nakon čega su obojica izgubila kontrolu i završila van staze

Trenutak kada je došlo do nesreće. Screenshot

1.9.2024

Španski motociklista Mark Markez (Marc Marquez) pobijedio je na današnjoj utrci Moto GP-a na svom terenu, obzirom da se održala u njegovoj domovini.

Međutim, utrku u španskom Aragonu obilježio je incident u kojem je sudjelovao njegov brat Aleks (Alex). Naime, Aleks je imao kontakt s Frančeskom Banjajom (Francesco Bagnaia), nakon čega su obojica izgubila kontrolu i završila van staze.

Markez je prilikom pada motociklom prešao preko aktuelnog svjetskog prvaka. Srećom, Banjaja nije zadobio povrede.

Inače, drugo mjesto na utrci pripalo je Horheu Martinu (Jorge), dok je treće mjesto osvojio Pedro Akosta (Acosta).

Kada je riječ o generalnom poretku, Martin je prvi s 299 bodova, prati ga Banjaja s 276, dok je trećeplasirani Mark Markez koji ima 229 bodova.

Naredna utrka Moto GP sezone je za Veliku nagradu San Marina (6. - 8. septembra).