SENZACIJA U PIREJU

Hrvatska "razbila" Dončićevu Sloveniju i napravila veliki korak ka Olimpijskim igrama

S utakmice u Pireju - Avaz

2.7.2024

Košarkaši Hrvatske priredili su senzaciju i u 1. kolu kvalifikacija za Olimpijske igre razbili Dončićevu Sloveniju rezultatom 108:92.

Hrvatska je briljirala u napadu, a već u prvoj četvrtini ubacila je čak 31 poen. Nije to bilo najbolje od "Kockastih", jer su u trećoj dionici brojali do 39.

Nije bilo pomoći Slovencima danas. Luki Dončiću i društvu nije pomogla ni pauza zbog kvara na jednom od semafora koja je potrajala čak 25 minuta.

Razlika se gotovo nije ni spuštala na jednocifrenu od momenta kada je otišla na dvije cifre.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Filipović s 21, Šarić s 19, te Zubac s 15 poena, dok je Hezonja imao 11.

Na drugoj strani nije mogao sam Luka Dončić (26 poena). Prepelič je imao 19, Čančar 12.