Kanada još jednom pokazala najviše ambicije: Savladali i moćnu Australiju

Er Džej Beret je bio najefikasniji kod Kanade s 24 poena, sedam skokova i pet asistencija

Kanada ostvarila novu pobjedu. Canada Basketball

S. S.

30.7.2024

Košarkaši Kanade savladali su Australiju u okviru drugog kola Olimpijskih igara rezultatom 93:83.

Australija je bolje otvorila meč i na poluvrijeme su otišli s prednošću od četiri razlike.

Ipak, Kanada pravi preokret u trećoj četvrtini, koju završava s dva poena prednosti.

Pitanje pobjednika su odlučili u posljednjoj četvrtini.

Er Džej Beret je bio najefikasniji kod Kanade s 24 poena, sedam skokova i pet asistencija. Najveća zvijezda Kanade Gildžes-Aleksandert ubacio je 16 poena.

Kod Australije se istakao Džoš Gidi s 19 poena, dok je Dante Egzum, koji je propustio prvi meč zbog povrede, brojao do 15.

Kanada se još jednom pokazala kao ozbiljan konkurent za medalje te sada imaju dvije pobjede iz isto toliko mečeva.

Australija i dalje ima šanse za prolazak dalje s obzirom na to da su u prvom meču savladali Španiju.