Ni 4:0 u drugom poluvremenu nije im bilo dovoljno za pobjedu

Na kraju spašavali bod

Katar: Nesvakidašnja utakmica. Twitter

N. D.

13.10.2020

Katarskom QSL kup nije baš takmičenje koje se posebno prati u Evropi, ali je večerašnja utakmica između Al Sailyje i Al-Sadda pobudila veliku pažnju. Ne radi se o kvalitetu fudbala, nego o rezultatu.

Gosti su imali prvo poluvrijeme za pamćenje, a onda su u 53. minuti poveli sa 4:0. Veliki favoriti u tom susretu opravdavali su epitet koji su dobili, ali od 58. minute situacija se počela mijenjati. Bilo je 1:4 i još se nije nazirala panika, kada je Keroz Bezera (Queiroz Bezerra) pogodio s bijele tačke.

Onda je u samo šest minuta, od 72. do 78. domaćin postigao još tri gola, od čega je Bezera još dva puta bio strijelac.

Izvještaji kažu da su šokirani gosti još i dobro prošli i jedva spasili bod. Inače, Al-Sadd je mnogo bolje plasiran na početku sezone.