Velika pobjeda Lajpciga, Junajted ostao bez osmine finala

Njemački predstavnik se plasirao dalje

Lajpcig prošao dalje. AFP

8.12.2020

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u osminu finala Lige prvaka, nakon što su večeras na domaćem terenu savladali Mančester junajted s 3:2 i izbacili ga iz daljeg takmičenja.

Lajpcig je na poluvrijeme otišao s prednošću od 2:0 zahvaljujući golovima Anhelinja (Angelino) u 2. i Amadua Haidare (Amadou) u 13. minuti.

Domaći su u 30. minuti preko Vilija Orbana (Willi) postigli još jedan gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Džastin Klajvert (Justin Kluivert) u 69. minuti nakon proigravanja Anhelinja, koji je bio asistent i kod drugog gola.

Junajted je pred kraj uspio vratiti rezultatsku neizvjesnost. Bruno Fernandeš (Fernandes) je u 80. minuti iz penala smanjio na 3:1, a potom je asistira Polu Pogbi (Paul) za 3:2 dvije minute kasnije.

Gosti ipak nisu uspjeli postići treći gol i na kraju su se oprostili od takmičenja.

Druga utakmice grupe između PSG-a i Istanbul Bašakšehira je prekinuta u 24. minuti, jer su gostujući igrači napustili teren zbog rasističkih uvreda četvrtog sudije upućenih njihovoj klupi.