Potop Dortmunda, primili pet golova od Štutgarta i to kod kuće

Lajcpig se pobjedom nad Verderom vratio na vrh

"Milioneri" poniženi. AFP

12.12.2020

Neočekivan debakl pretrpjeli su fudbaleri Borusije Dortmund na domaćem Signal Iduna Parku od Štutgarta, koji je u sklopu 11. kola Bundeslige slavio s velikih 1:5.

Krenulo je golom Silasa Vamangituke (Wamangituka) s bijele tačke u 26. minuti.

Izjednačili su domaći u u 39. minuti, a strijelac je bio Đovani Rejna (Giovanni Reyna).

Vamangituka svojim drugim golom u 53. minuti vraća prednost gostima, a onda ih Filip Forster (Philipp) u 60. odvodi na 1:3.

Četiri minute kasnije Tanguj Kulibali (Tanguy Coulibaly) pogađa za 1:4, a konačan rezultat postavlja Nikolas Ivan Gonzales (Nicolas Gonzalez) u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Lajpci je rezulatom 2:0 bio bolji od Verder Bremena i tako se vratio na čelo tabele. Golove za pobjedu Lajpciga postigli su Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) u 26. minuti iz penala i Dani Olmo u 41. minuti.