Fonseka o Džeki: Važno je da postiže golove

Nije želio govoriti o kapitenskoj traci

Paulo Fonseka. AGENCIJE

A. Vatreš

18.2.2021

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko večeras se nakon mjesec dana vratio u startnu postavu Rome i odmah zabio gol.

Roma je u susretu šesnaestine finala Evropske lige slavila na gostovanju kod Brage s 0:2, a Džeki je trebalo pet minuta da zatrese mrežu.

Dvije minute nakon Džekinog gola prvi kapiten Brajan Kristante (Bryan Cristante) je zamijenen, a očekivalo se da se traka preda Džeki, međutim, to se nije desilo.

Poslije utakmice novinari pitali trenera rimskog kluba Paula Fonseku (Paulo Fonseca) zašto Džeko nije bio drugi kapiten, na šta je uslijedio diplomatski odgovor.

- To sada nije važna tema, mislimo na sadašnjost i budućnost. Za nas je važno da postiže golove - rekao je portugalski trener.