CORRIERE DELLO SPORT

Ibrahimović frustraciju iskalio na sudiji Marineliju: Šta mu je rekao?

Četrdesetogodišnji Bosanac sa švedskim sportskim državljanstvom i pasošem bio je nezadovoljan ishodom meča koji je njegov tim „morao“ da dobije kako bi na liderskoj poziciji zadržao tri boda više u odnosu na Napoli i šest od Intera

Ibrahimović je bio ljut jer sudija nije reagovao na „krađu“ vremena igrača Bolonje. Agencije

G. Š.

5.4.2022

Napadač Milana Zlatan Ibrahimović bio je ljut na sudiju Livija Marinelija nakon remija bez golova svog tima sa Bolonjom na San Siru, u 31. kolu Serije A. Četrdesetogodišnji Bosanac sa švedskim sportskim državljanstvom i pasošem  bio je nezadovoljan ishodom meča koji je njegov tim „morao“ da dobije kako bi na liderskoj poziciji zadržao tri boda više u odnosu na Napoli i šest od Intera, ali su gosti i bez Siniše Mihajlovića na klupi uspjeli da izvuku remi.

Ibrahimović je frustraciju iskalio na arbirtu Marineliju, a „Corriere dello Sport“ otkriva šta je napadač rekao sudije prije izlaska sa terena. Iskusni napadač je u 70. minutu zamijenio Olivijea Žirua u očajničkom pokušaju da Milanezi postignu bar jedan pogodak, međutim, lopta nije htjela u gol.

Ibrahimović je bio ljut jer sudija nije reagovao na „krađu“ vremena igrača Bolonje u posljednjim minutama utakmice i arbitru je više puta doviknuo: „Komplimenti, komplimenti.“

Šveđanin nije postigao gol više od dva mjeseca, a posljedenji put u strijelce se upisao u pobjedi protiv Venecije (3:0) još 9. januara...