Benzema spasitelj Reala

Francuz zabio dva gola za pobjedu u Barceloni

Benzema: Junak Madriđana. AGENCIJE

29.8.2022

Španski prvak Real Madrid namučio se za pobjedu na gostovanju kod Espanjola (1:3) u susretu 3. kola La Lige, a donio mu je francuski napadač Karim Benzema s dva gola u završnici susreta.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior), a poravnanje domaćinu u 43. donio je bivši igrač kraljevskog kluba Hoselu (Joselu).

Kada se činilo da će Real kiksati, po ko zna koji put ukazao se Benzema, koji je u 88. minuti poslije asistencije Rodriga (Rodrygo) pogodio za 1:2.

Benžamin Lekomt (Benjamin Lecomte) je u 96. minuti nadoknade dobio crveni karton, da bi u desetoj minuti nadoknade Benzema iz slobodnog udarca postavio konačnih 1:3.

Real je tako došao do treće pobjede u isto toliko odigranih utakmica, dok je Espanjol upisao drugi poraz.