"Bavarci" propustili priliku da se dodatno odlijepe od svojih pratitelja

Lajpcig i Bajern podijelili bodove. Twitter

N. R.

20.1.2023

U okviru 16. kola Bundeslige, Lajpcig i Bajern Minhen su podijelili plijen, odigravši 1:1.

Bajern je nešto bio bolji u prvom dijelu igre, imali su nekoliko dobrih akcija, a onda gol u finišu prvog poluvremena.

Odlična je to bila kontra Bajerna, tekla je po lijevoj strani gdje je bio Serž Gnabri (Serge Gnabry), poslao je upotrebljivu loptu u kazneni prostor gdje je bio Erik Čupo-Moting (Eric Chuoppo Moting) koji je pogodio za 0:1. Igrao se 37. minut.

Onda dolazi 50. minut i nevjerovatan gol koji prima Bajern. Izgledalo je kao da nema opasnosti, a onda je katastrofalnu grešku napravio Džošua Kimih (Joshua Kimmich).

Poslije greške igrača Bajerna Dominik Sobošlaj (Dominic Soboszlai) pronalazi Marsela Halštenberga (Marcel) koji je na pravom mjestu i nekako uspijeva da probaci loptu do gola za 1:1.

Bajern je tako propustio šansu da se dodatno odmakne od svojih pratilaca, sada ostaju prvi sa 35 bodova, šest više u odnosu na Lajpcig, dok Frajburg sa utakmicom manje ima 5 bodova minusa u odnosu na vodeći tim.