Vest Hem i Čelzi podijelili bodove u londonskom derbiju

23. kolo engleske Premijer lige su na London stadionu otvorili Vest Hem i Čelzi

Vest Hem i Čelzi su podijelili bodove. AP

11.2.2023

Vest Hem i Čelzi su otvorili 23. kolo engleske Premijer lige koja je završena rezultatom 1:1.

Od početka je bio veliki broj šansi na obje strane.

U 9. minuti Žoao Feliks (Joao Felix) je postigao pogodak nakon što je poslije loba lopta pogodila stativu i vratila mu se u noge, poslije čega je on zakucao loptu u mrežu, ali je on bio u ofsajdu pa je gol poništen.

16. minuta je donijela prvi pogodak i opet je u centru pažnje bio Portugalac. Ovaj put je matirao Fabijanskog nakon odlične asistencije najskupljeg pojačanja u historiji Premijer lige Enca Fernandeza (Enzo).

Čelzi je ponovo pogodio preko Haverca (Havertz) u 23. minuti, ali je gol poništen zbog sumnjivog ofsajda.

Gostujući igrači se nisu dugo mogli radovati, jer je u 28. minuti poravnao rezultat njihov bivši fudbaler Emerson Palmieri.

Obje ekipe su nastavile sa napadima u drugom poluvremenu ali nije bilo ozbiljnijih šansi.

U 82. minuti je viđena prva prilika, a ona je značila i gol. Nakon slobodnog udarca šutirao je Deklan Rajs (Declan Rice), a nakon odbrane golmana češki fudbaler Souček je pogodio prazan gol. Ipak, poslije konsultovanja sa VAR-om on je poništen.

Utakmica je završena rezultatom 1:1. Sigurno rezultat koji nikome nije odgovarao.

Čelzi je poslije ovog kola ostao na 9. poziciji i imaju samo 30 osvojenih bodova poslije 23 kola.

Vest Hem je i dalje u borbi za opstanak, trenutno su 17. sa 19 bodova.