Siti pobjedom u Londonu preskočio Arsenal na prvoj poziciji

De Brujne: Autor prvog gola za "Građane". Twitter

15.2.2023

Dvije vodeće ekipe engleskog Premijeršipa, Arsenal i Mančester siti, sastale su se večeras na Emirejtsu u zaostalom susretu 12. kola.

Slavili su gosti s 1:3 i tako pretekli rivala na prvoj poziciji.

Poveo je tim Pepa Gvardiole (Guardiola) u 24. minuti, kada je veliku grešku odbrane domaćina iskoristio Kevin de Brujne (De Bruyne), koji je poslao loptu iza leđa istrčalog Arona Remsdejla (Aaron Ramsdale).

Nakon prekršaja Edersona u 41. minuti, Arsenal je dobio penal, koji je u gol za poravnanje pretvorio Bukajo Saka (Bukayo).

Puno sreće imali su "Topnici" na isteku prvog poluvremena, kada je Rodri gađao glavom i uzdrmao prečku.

Igrala se 57. minuta kada je Entoni Tejlor (Anthony Taylor) dosudio penal za Siti poslije prekršaja Gabrijela (Gabriel). Međutim, poslije intervencija VAR-a povukao je svoju odluku.

"Građani" su bili mnogo opasniji u drugom dijelu. Redale su se šanse Rodrija, Manuela Akandžija (Akanji) i Erlinga Halanda (Haalanda), a onda je u 72. minuti Džek Griliš (Jack Grealish) zabio za 1:2.

Gosti su pobjedu potvrdili u 82. minuti. De Brujne je poslije sjajne akcije proigrao Halanda, koji je postavio konačnih 1:3.

Mančester siti se tako bodovno izjednačio s Arsenalom, ali je prvi uz utakmicu više.