LA LIGA

Grizman donio tri važna boda Atletiko Madridu

Simeoneov tim rutinski je priveo utakmicu poslije datog gola i sačuvao svoju mrežu

Grizman: Još jedna dobra partija Francuza. Twitter

N. Ridžal

19.2.2023

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Atletik Bilbao sa 1:0 u meču 22. kola španske La Lige.

Domaći su stigli do važne pobjede pogotkom Antoana Grizmana (Antoine Griezmann), a na utakmica nije bilo puno uzbuđenja.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika na obje strane i sve je mirisalo na remi, ali se u 73. minuti pojavio Grizman, nakon sjajnog dodavnja Memfisa Depaja (Memphis Depay) postiže pogodak za pobjedu "jorgandžija".

Simeoneov tim rutinski je priveo utakmicu poslije datog gola i sačuvao tri važna boda.

Atletiko Madrid je nakon ove pobjede na četvrtom mjestu La Lige sa 41 bodom, dok je Atletik Bilbao sedmi sa 32 boda.