Ronaldov Al Nassr ispao u kupu: Francuz im presudio "makazicama"

Još jedan neuspjeh legendarnog Portugalca u Saudijskoj Arabiji

Ronaldo: Ispao iz još jednog takmičenja. Screenshot/Twitter

24.4.2023

Kristijano Ronaldo (Cristiano) i njegov Al Nassr su u većini utakmica koje igraju veliki favoriti. Tako je bio slučaj i u utakmici polufinala Kupa Saudijske Arabije. Međutim, oni su poraženi na stadionu u Rijadu rezultatom 0:1 od Al Vehde.

Ključni momenat se desio 23. minuti. Poslije jednog kornera, počeo se igrati glavomet, a u jednom momentu lopta dolazi do Žan-Dejvida Begela (Jean-David Beauguel) koji je odlično pogodio.

Ronaldo i ostatak saigrača su pokušavali tokom ostatka utakmice da izjednače, ali fudbaleri Al Vehde su bili požrtvovani i nekoliko puta izbijali loptu sa gol-linije.

Na kraju je ostao rezultat postavljen u 23. minuti, a Ronaldo je izgubio šansu za duplu krunu u prvoj sezoni u Saudijskoj Arabiji.

U finalu neće igrati ni Al Itihad, prvoplasirana ekipa prvenstva i  glavni rival Al Nassra, pošto su ispali istim rezultatom od Al Hilala.