Tok utakmice / Real Madrid - Mančester siti 1:1

Zanimljivo da su se ove dvije ekipe sastale treći put u posljednje četiri sezone

Sa utakmice u Madridu - Avaz
+5

9.5.2023

Tekstualni prijenos prve polufinalne utakmice Lige prvaka između Real Madrida i Mančester sitija.

Real Madrid - Mančester siti 1:1 (Vinisijus 36' / De Brujne 67')

FT - Kraj utakmice!

90' - Tri minute nadoknade.

90' - Šansa za Real! Rezervista Čuameni je raspalio po lopti, ali Ederson sjajno brani.

88' - Ulazimo u sami finiš utakmice.

80' - De Brujne je treću sezonu zaredom strijelac u polufinalu Lige prvaka.

79' - Javna opomena i za Kamavingu.

78' - Benzema je bio u šansi! Kros je centrirao sa lijeve strane, Francuz je šutirao, ali odbranio je to Ederson.

71' - Požutio je i Gindoan.

68' - Rekorder Anćeloti je dobio žuti karton. Inače, Italijanu je ovo 190. meč koji vodi u Ligi prvaka, te se na vječnoj listi izjednačio sa Aleksom Fergusonom.

67' - Belgijanac je dobio loptu te raspalio po njoj sa nekih 18-ak metara. Kurtoa, koji je branio sve do sada, bio je nemoćan! Gol pogledajte OVDJE.

67' - GOOOOOOOOOOOOOL! Kurtoa je konačno savladan, De Brujne poravnava rezulat!

61' - Nevjerovatan podatak! Real je izgubio samo jednom na 73 utakmice Lige prvaka kada bi poveo na svom terenu. To jednom je bilo upravo protiv Mančester sitija 2020. godine.

60' - Valverde je sada zaprijetio sa distance, ali ide to preko prečke Edersonovog gola.

59' - Bila je ovo uigrana akcija "Kraljeva". Modrić je ostavio loptu Krosu koji šutira sa ruba šesnaesterca, ali blok je odradio svoj posao.

55' - Kako je opasan Haland! Za tren se pojavio u šansi, ali Alaba uklizava u posljednji čas.

55' - Ponovo De Brujne prijeti, ali Kurtoa je na visini zadatka još jednom večeras.

52' - De Brujne je bio u prilici, sjajno je to odbranio Kurtoa, a na kraju je dosuđena i nedozvoljena pozicija.

50' - Prilika za Real! Sjajno su kombinovali Vinisijus, Karvahal i Benzema, na kraju kapiten Reala šutira preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo promjena u sastavima.

45' - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - Kros je zaradio javnu opomenu zbog prekršaja nad Gindoanom.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

37' - Siti je napadao i napadao, pokušavao tika-takom doći do gola, ali ih je sada Vinisijus kaznio za promašaje. Gol Vinisijusa pogledajte OVDJE.

36' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kazna za promašaje, Real vodi preko Vinisijusa! Kamavinga je dodao do Vinisijusa koji je sjajno pogodio s ruba šesnaesterca.

24' - Prva opasnost pred golom Sitija! Vinisijus je ukrao loptu Rodriju, potom je tražio Benzemu, ali u posljednji čas spašava Diaš.

16' - Novi pokušaj Norvežanina i nova intervencija Realovog golmana.

15' - Haland je sada šutirao, ali odbranio je to Kurtoa.

14' - Gosti su tražili penal, ali portugalski sudija je pokazao da se igra nastavi.

13' - Rodri se odvažio na udarac sa distance, ali Kurtoa je na visini zadatka.

10' - Gosti nešto bolji na početku utakmice.

8' - Prva prilika na meču! De Brujne je šutirao poslije asistencije Silve, ali odbranio je to Kurtoa.

4' - Siti ima prvi korner na ovoj utakmici.

3' - Real je bio u opasnoj kontri, ali na kraju dodavanje Vinisijusa nije uspio prihvatiti Benzema.

1' - Počela je utakmica!

Treneri obje ekipe Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) i Pep Gvardiola (Guardiola) odabrali su početne sastave.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga, Kros, Modrić, Valverde, Rodrigo, Vinisijus i Benzema.

Mančester siti: Ederson, Volker, Diaš, Stons, Akandži, Rodri, Gindoan, De Brujne, Griliš, Silva i Haland.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će portugalski sudija Artur Diaš, a pomoćnici su Paulo Soareš i Pedro Ribeiro.

Četvrti sudija je Italijan Danijele Orsato, dok će u VAR sobi biti Masimilijano Irati.

Zanimljivo da se ove dvije ekipe sastaju treći put u posljednje četiri sezone.

Real je bio bolji prošle sezone, a Siti sezonu ranije.

Navijači Real Madrida priredili su spektakularan doček svojim fudbalerima uoči večerašnje utakmice.