Inter sačuvao prednost iz prvog poluvremena

Džeko: Slavi novi pogodak - Avaz
Inter: Vode na poluvremenu - Avaz
+9

10.5.2023

Večeras je na programu prva utakmica polufinala u kojoj će se sastati Milan i Inter. Derbi dela Madonina, naziv za gradski derbi klubova iz Milana, posljednji put je odigran u okviru Lige prvaka još u davnoj sezoni 2004/05.

Milan je do ove faze došao nakon što je prošao Totenhem (1:0) i Napoli (2:1) u prethodne dvije faze.

Inter je prošao ekipe Porto (1:0) i Benfika (5:3) i tako došao do polufinala Lige prvaka.

FT - Kraj u Milanu. Inter je slavio rezultatom 0:2.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

88' - Čuvaju sada loptu igrači Intera.

83' - Kakva sada greška Galjardinija u vrlo dobroj poziciji.

78' - Traže sad iz Intera penal, Thioa je lopta u ruku pogodila, ali ništa od toga za sad.

74' - Odličan solo prodor sada Lukaku, pa pokušaj Darmijana, ali samo korner za Inter.

70' - Džeko izašao iz igre. Lukaku će igrati posljednjih 20 miunuta

.63' - Pogađa stativu Tonali. Najbolja prilika na utakmici za Milan.

59' - Origi i Thio ulaze, a izlaze Salemakers i Kaer.

53' - Kakva prilika za Edina Džeku. Brani Mainjan nevjerovatno udarac Dijamanta i bit će samo korner za Inter. Ostaje 0:2.

51' - Protutnjao je prvi voz za Milanov povratak. Mesias je promašio odličnu priliku.

49' - Prilika sad za Brahima Diaza. Budi se Milan

48' - Prilika sada za Žirua, ali Francuz pravi faul u napadu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na San Siru. Inter vodi 0:2.

45+2' - Žuti karton za Krunića. Prvi opomenuti igrač na utakmici.

45' - Prvo poluvrijeme je produženo 4 minute.

42' - Pokušava Milan da zaprijeti protivnicima, ali bez previše uspjeha.

40' - Imao je dobru priliku Inter, ali iznosi to hladnokrvno Krunić

38' - Sada prilika i za Barelu, a onda na drugoj strani kontra za Diaza, ali su je zaustavili defanzivci Intera.

33' - VAR je promijenio odluku sudije. Ništa od penala za Inter.

31' - Kakva sad greška defanzivaca Milana. Penal za Inter.

30' - Prva prilika za Milan na utakmici.

28' - Sada mali sukob Brahima Diaza i Bastonija poslije slobodnog udarca.

26' - Milan nije skoro pa ništa pokazao u dosadašnjem dijelu utakmice. Imat će sada priliku iz slobodnog udarca da zaprijete.

24' - Imao je Džeko opet priliku, ali je malo slabije šutirao.

18' - Izmjena u Milanu. Mesijas mijenja Benasera.

15' - Zamalo novi gol Intera. Sada vile nosaju Milan. Čalhanolu pogađa stativu, a onda Barela

13' - Fudbaleri Milana su tražili penal, ali sudija odmahuje rukama.

11' - GOLLL!!! Kakva rapsodija u fudbalu Intera. Pogađa sada i Mihtarijan za Inter. 0:2 je sada za Nerazure.

8' - GOLLLL!!! Džeko je pogodio protiv Milana poslije kornera. Vodi Inter 0:1.

6' - Faul Tomorija nad Džekom na sredini terena.

5' - Igrači obje ekipe gube lopte na sredini terena. Sigurno je da je pritisak od težine utakmice ogroman.

1' - Počela je utakmica.

20:55 - Igrači izlaze na teren. Slijedi intoniranje himne, bacanje novčića i sve će biti spremno za početak.

20:42 - Na stadionu se nalaze brojne legende obje ekipe, a sa tribina utakmicu prati i Novak Đoković, koji je u Italiji zbog turnira u Rimu.

Inter: Onana, Darmian, Aćerbi, Bastoni, Damfris, Dimarko, Mihtarijan, Čalhanolu, Barela, Martinez i Džeko

Milan: Mainjan, Kalabria, Kaer, Tomori, Hernandez, Krunić, Tonali, Benaser, Salemakers, Diaz i Žiru

Tekstualni prijenos ove utakmice uživo Možete pratiti na portalu "Avaza" od 21 sat.