Željezničar ponovo neporažen u derbiju: Slavlje igrača i navijača "Plavih"

Ovo je bio treći remi u sarajevskim derbijima ove sezone

Igrači i navijači Željezničara proslavili bod. Avaz

12.5.2023

Željezničar je uspio da nadoknadi zaostatak od dva gola i da osvoji bod na gostovanju kod ljutog rivala Sarajeva u 31. kolu Premijer lige BiH (2:2).

"Plavi" su u 75. minuti imali dva gola zaostatka nakon golova Dala Varešanovića i Renana Oliveire, no nisu se predali.

Irfan Jašarević je četiri minute kasnije pospremio jedan odbitak u mrežu Sarajeva i vratio svoj tim u život.

Željezničar je u finišu meča silovito napadao, a do gola je stigao u šestoj minuti sudijske nadoknade, kada je Sulejman Krpić umakao Besimu Šerbečiću i glavom pogodio nakon centaršuta Dženisa Beganovića.

Ovo je bio treći remi u sarajevskim derbijima ove sezone. Prvi je bio identičnog ishoda. Sarajevo je vodilo sa 2:0, a završilo je 2:2. Drugi, onaj odigran u Trening centur N/FSBiH u Zenici je završen bez golova.

Igrači Željezničara su nakon meča otišli do južne tribine gdje su ih čekali vjerni navijači.