Tok utakmice / Mančester siti - Real Madrid 4:0

Sa utakmice na Etihadu - Avaz
Sa meča na Etihadu - Avaz
+2

17.5.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice drugog polufinala između Mančester sitija i Real Madrida.

Prvi susret ove dvije ekipe na Santiago Bernabeuu odigran je bez pobjednika (1:1). Bolji iz ovog duela igrat će protiv Intera našeg Edina Džeke u velikom finalu.

Mančester siti - Real Madrid 4:0 (Bernardo Silva 23', 37', Militao autogol 76', Alvarez 90+1')

FT - Kraj utakmice.

90+1' - Debakl Reala! Julian Alvarez pogađa iz prvog kontakta s loptom!

90' - Tri minute nadoknade.

82' - Najbolja šansa za Real! Rezervista Sebaljos je šutirao, ali odbranio je to Ederson.

79' - Prva izmjena Gvardiole. Marez mijenja Gindoana.

76' - Bio je ovo nezgodan centaršut De Brujnea. Akandži je skrenuo loptu, a ona pogodila Militaa i prevarila golmana Reala.

76' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Riješene su sve dileme, Mančestersiti je u finalu Lige prvaka! Autogol Militaa.

73' - Velika šansa za Halanda! Izbio je "oči u oči" sa Kurtoom, ali Belgijanac ga po treći put večeras zaustavlja.

70' - Nove izmjena u Realu, Asensio mijenja Krosa.

63' - Anćeloti je iznenadio sve sa izmjenom. Ridiger je u igri umjesto Modrića. Vjerovatno će Alaba na beka, a Kamavinga u sredinu.

62' - Gindoan dobija javnu opomenu nakon prekršaja nad Vinisijusom.

60' - Sreća za Real. Odbila se lopta i iznenadila Gindoana. Da je prihvatio loptu, Nijemac bi bio u mat poziciji.

51' - Alaba je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je odbranio Ederson.

50' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, dobio ga je Ruben Dias.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Nestvaran podatak. Fudbaleri Reala su u prvih 15 minuta utakmice kompletirali svega 13 dodavanja.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade.

40' - Siti i dalje nastavlja sa napadima uprkos vodstvu.

37' - GOOOOOOOOOOOL! Mančester siti sada vodi sa 2:0, ponovo je strijelac Bernardo Silva!

35' - Kakva bomba Krosa! Raspalio je Nijemac sa distance i pogodio prečku! Mnogo sreće za domaće.

27' - Nova velika šansa! Haland je zaprijetio, ali lopta ide pored gola.

25' - Siti nastavlja sa napadima i nakon postignutog gola, Real u šoku.

23' - GOOOOOOOOOOOOOL! Bernardo Silva pogađa nakon sjajne akcije, Siti vodi! Kako su ovo "Građani" izveli, akcija kao na igrici!

21' - Kakva odbrana Kurtoe! Haland je bio viši u skoku s Kamavingom, sjajno je šutirao glavom, svi su vidjeli loptu u golu, ali istakao se Kurtoa!

15' - Karlo Anćeloti ispisao je historiju i postao trener s najviše utakmica u Ligi prvaka (191). Iza sebe je ostavio Aleksa Fergusona.

13' - Kakva šansa za Siti! Haland je šutirao nakon centaršuta Griliša, Kurtoa je odbranio i na kraju Alaba izbija loptu daleko od svog gola.

7' - Prva prilika na utakmici! Rodri je došao u šansu i šutirao pored gola.

5' - Pritisak Sitija na otvaranju utakmice.

4' - Volker je prvi pokušao, ali defanzivac Sitija nije bio precizan.

1' - Počela je utakmica!

Treneri Pep Gvardiola i Karlo Anćeloti odredili su početne sastave.

Mančester siti: Ederon, Volker, Stons, Diaš, Akandži, Rodrigo, Gindoan, De Brujne, Bernardo, Griliš i Haland.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga, Valverde, Modrić, Kros, Rodrigo, Vinisijus i Benzema.