BUNDESLIGA

Fantastičan duel: Demirović asistirao u utakmici s osam golova

Augsburg je mogao i do pobjede, ali su primili pogodak u posljednjim trenucima utakmice

Demirović: Upisao asistenciju. Twitter

19.8.2023

Augsburg našeg Ermedina Demirovića odigrao je fantastičnu utakmicu u 1. kolu Bundeslige i remizirao sa Borusijom Menhengladbah u meču sa čak osam golova (4:4).

Borusija je povela golovima Koa Itakure u 13. i Tomaša Cvancara u 27. Augsburg je smanjio zaostatak dvije minute kasnije preko Elvisa Rehbečaja.

Do kraja fantastičnog poluvremena vidjeli smo još tri gola. Natan Ngomu je u 37. vratio dva gola prednosti Borusiji, a onda je Bauer pogodio na asistenciju Ermedina Demirovića, kapitena Augsburga. Asistenciju Demirovića možete pogledati na ovom linku.

U sudijskoj nadoknadi Sven Mihel je pretvorio penal u pogodak. Augsburg je u 76. stigao i do preokreta preko Rubena Vargasa, ali je Cvancar pogotkom s penala u posljednjim trenucima spasio Borusiju poraza.