"Zmajevi" pokušavaju doći do sigurnije prednosti

Detalj sa utakmice BiH - Lihtenštajn - Avaz
+19

8.9.2023

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na "Bilinom polju" dočekuje Lihtenštajn u utakmici 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Zmajevi" su nakon četiri kola osvojili tri boda, a ovo im je prava prilika da povećaju svoj bodovni saldo u utakmici protiv autsajdera iz naše grupe.

Lihtenštajn je posljednjeplasirana ekipa naše grupe, a primili su čak 14 golova u četiri utakmice.

Pravdu u Zenici će dijeliti Kazahstanac Sajat Karabajev, a pomoćnici će mu biti Aleksej Dolgih i Dmitrij Belogradov.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu Avaz.ba.

BiH - Lihtenštajn 2:1 (Džeko 3', Ličinger a.g 18' / Volfinger 21')

FT - Gotovo je na Bilinom polju. BiH je pobijedila.

90+6' - Imali su gosti priliku pred sami kraj. Strepimo protiv Lihtenštajna u posljednjim minutama. Ovo je sramotno!

90+1'- Džeko postiže gol, ali je to poništeno zbog ofsajda.

90' - 7 minuta sudijske nadoknade.

89' - Velika šansa za Džeku, ali njegov šut blokiraju defanzivci gostiju.

87' - Džeko odlično prolazi, ali ostatak naših reprezentativaca ponovo nezainteresovano ulazi u šesnaesterac i još jedna propuštena šansa.

83' - Naši reprezentativci izgledaju nezainteresovano, ovo je stvarno sramotno za ovakvog protivnika. Daleko dogurati nećemo.

77' - Gazibegović i Hadžiahmetović su zamijenili Bilbiju i Pjanića.

76' - Ličinger dobija žuti zbog neopreznog starta nad Tahirovićem.

75' - Dobar pokušaj Bilbije ka golu Lihtenštajna.

73' - Konačno kreirana prilika, ali Demirović slabo ubacuje za Bilbiju. Napadač Zrinjskog je dao sve od sebe, ali je preteška ta lopta bila.

70' - Loše je izletio golman Buhel, ali uspjeli su smiriti tu loptu defanzivci Lihtenštajna.

65' - Odvratan prekršaj Trabera. Laktom u lice je udario Džeku i tako ga zaustavio da prođe. Naši reprezentativci traže crveni karton. Dobit će samo žuti.

63' - Prva izmjena u našim redovima, Tahirović je zamijenio Nalića.

61' - Velika šansa za Lihtenštajn! Bek je šutirao sa 25 metara, ali lopta ide po sredini i Šehić to uspijeva odbraniti.

60' - Krunić se poigrava, gubi loptu, a onda pravi prekršaj i dobija žuti karton.

57' - Šehić pada nezgodno poslije slobodnog udarca, Kolašinac nakon gužve dobija žuti karton.

55' - Ne previše interesantna utakmica na Bilinom polju. Ovo nam ne odgovara.

51' - Prilika za Bilbiju da postigne gol poslije kornera, ali brani golman Lihtenštajna.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. "Zmajevi vode 2:1.

HT - BiH vodi na poluvremenu.

45' - Igrat će se još dvije minute u prvom poluvremenu.

40' - Atraktivan pokušaj gostujućeg igrača koji je probao makazicama, ali preslabo je to bilo da Šehića iznenadi.

36' - Odlično je izveo korner Nalić, probao je iznenaditi golmana Lihtenštajna, ali nije se dao prevariti.

33' - Naši reprezentativci nastavljaju s napadima, ali ruku na srce ova utakmica, osim golova, nije puno ponudila.

25' - Odlična ideja Dedića. Po zemlji je poslao loptu lijevom nogom, a Krunić je probao iznenaditi petom golmana Lihtenštajna, ali lopta odlazi pored gola.

21' - GOLLLL!!! Smanjuje Lihtenštajn. Kakva golčina Volfingera, ovo će pamtiti cijelog života. Uhvatio je na volej izbijenu loptu i raketom matirao nepomičnog Šehića.

18' - GOLLL!!! Bizaran pogodak naših reprezentativaca. Bilbija pronalazi Džeku, kapiten šutira, a defanzivac Lihtenštajna se spetljao i loptu poslao u mrežu.

18' - Igra se u posljednjim minutama prebacila pred naš šestanesterac, ali naši defanzivci su na vrhuncu zadatka.

14' - Četvrti korner za BiH, nastavljamo sa napadima na gol Lihtenštajna.

7' - Nastavljaju se napadi naše selekcije, bit će korner za "Zmajeve", ali poslije njega nema opasnosti ispred gola gostiju.

3' - GOLLL!!! Vodi BiH. Loše su ispucali gosti, lopta dolazi do Bilbije, a on dodaje Džeki za vodstvo BiH.

1' - Počela je utakmica u Zenici. Sretno "Zmajevi"!

20:20 - Reprezentacija BiH će imati podršku "BH Fanaticosa", pogledajte atmosferu kakvu su pravili u korteu.