Video / Džeko ovakve šanse ne propušta: Majstorski pogodak "Dijamanta"

Džeko je i u prvom poluvremenu zatresao mrežu, ali mu je VAR poništio gol

Džeko: Novi gol. Facebook

1.10.2023

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko upisao se u strijelce u duelu 7. kola turske Superlige protiv Rizespora.

Džeko je i u prvom poluvremenu zatresao mrežu, ali mu je VAR poništio gol. Sada je Edinov gol priznat.

Igrao se 62. minut kada je "Dijamant" postigao svoj sedmi ukupno pogodak za Fener, a peti u turskom prvenstvu za 3:0.

Kahvedži ga je lijepo proigrao, a Džeko je poslao loptu u same rašlje, neodbranjivo za protivničkog golmana.

Ranije je Fener poveo u 3. minuti preko Sebastijana Šimanskog (Szymanski). Džeko je sjajno odigrao za Dušana Tadića, a ovaj za Šimanskog koji je proslijedio u mrežu.

Drugi pogodak Fenera na ovoj utakmici bio je djelo Irfana Džana Kahvedžija (Can Kahveci).

Inače, od prve minute za Rizespor igra još jedan bh. reprezentativac Dal Varešanović.