Borac došao do trijumfa pogotkom u 94. minuti

12.11.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 14. kola Premijer lige BiH između Borac i Željezničara.

Borac - Željezničar 3:2 (Kvržić 6', Lukić 21', Jokić 90+4' / Krpić 30', 68')

FT - Kraj.

90+4' - GOL! Ranko Jokić pogađa nakon što je Muftiću ispala lopta nakon duela sa Ćelićem.

90+3' - Gasal dobija javnu opomenu.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

83' -  Haračić i Gasal mijenjaju Krpića i Drlju.

81' - Mekić je ponovo pokušao sa distance, sada je izborio korner.

79' - Ponovo gužva u šesnaestercu Željezničara, ali Muftić dobro reaguje i hvata loptu.

76' - Šansa za domaće! Odbrana gostiju reaguje i na kraju samo korner.

72' - Trostruka izmjena kod Borca. Fićović, Kulašin i Makarić su igri kod domaćih.

68' - GOOOOL! Sulejman Krpić kažnjava grešku golmana domaćih i poravnava na 2:2! Mijatović je pokušao izbaciti loptu, a ona je pogodila Krpića i završila u mreži.Ovo mu je drugi gol danas.

61' - Mekić se sada odlučio na šut sa distance, ali nije bio precizan.

59' - Dvostruka izmjena u Željezničaru. Al Džaber i Ćosić su zamijenili Štilića i Jašarevića.

52' - Velika šansa za Borac! Dubačkić je pogriješio i dodao loptu do Lukića koji sa osam metara loše šutira.

48' - Prva prilika za domaće u nastavku. Mišić je bio u šansi, ali ide to preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Amoa je zamijenio Boljevića kod gostiju.

46' - Štilić je dobio žuti karton zbog prigovora u prvom poluvremenu, a to je potvrđeno tek uoči početka drugog dijela.

HT - Poluvrijeme.

44' - Stativa! Drljo se namjestio na svoju ljevicu, a golman Borca Mijatović je zaustavio taj šut uz pomoć okvira gola.

40' - Ulazimo u posljednjih pet minuta prvog poluvremena, dobra utakmica na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

35' - Domaći su tražili penal zbog prekršaja Dubačkića, ali Njegomirović ga nije dosudio.

31' - Kakva šansa za Borac! Kvržić je proigrao Čavića koji je bio "oči u oči" sa Muftićem, ali golman Željezničara je odlično intervenisao.

30' - GOL! Sjajna akcija fudbalera Željezničara, a na kraju je Galić pronašao Sulejmana Krpića koji pogađa. Uzbudljiv derbi kola!

21' - GOL! Borac je udvostručio prednost na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, a strijelac je Jovo Lukić. Iskoristio je spavanje odbrane Željezničara.

20' - Prvi korner za Željezničar. Drljo je išao u kontru, nije vidio usamljenog Boljevića na drugoj strani. Na kraju samo korner.

19' - Evo i prvog žutog kartona na današnjoj utakmici, a dobio ga je Boljević zbog povlačenja igrača Borca sa leđa.

16' - Kosorić je sada pogriješio, loptu mu je oduzeo Blagaić, ali odbrana gostiju se uspjela konsolidovati i očistiti priliku domaćih.

12' - Željezničar se sada malo oslobodio početnog pritiska domaćih, ali ne može kreirati ništa na protivničkoj polovini.

10' - Nišić je sada pokušao, ali njegov pokušaj nije bio najprecizniji.

6' - GOL! Borac je poveo pogotkom Zorana Kvržića već na startu utakmice. Kvržić je iskoristio centaršut Blagaića i matirao Muftića.

5' - Prvi korner za domaće, lopta je od Galića otišla van granica igrališta.

2' - Prilika za Borac! Kvržić je centrirao, Jurilj je promašio zicer sa samo dva metra.

1' - Počela je utakmica!

Fudbaleri Željezničara na ovom meču neće imati podršku svojih najvatrenijih navijača, popularnih "Manijaka" kojima je bio zabranjen put u Banju Luku.

Zanimljivo, Željezničar je jedini klub u Premijer ligi koji je ove sezone savladao Borac. U prvom duelu ove dvije ekipe "Plavi" su na svojoj Grbavici slavili sa 2:0 golovima Nedima Mekića.

Susret na Gradskom stadionu u Banjoj Luci počinje u 15:15 sati, a stigli su i početni sastavi za koje su se odlučili treneri.

Na klupi "Plavih" neće biti novog trenera jer saudijski stručnjak Abdulhakim Al-Tuvaijri (Abdulhakeem Al-Tuwaijri) nije dobio potrebnu papirologiju, pa neće voditi tim na ovoj utakmici.

Borac: Mijatović, Jokić, Čelić, Jurilj, Grahovac, Subić, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić i Nišić.

Željezničar: Muftić, Dubačkić, Kosorić, Galić, Jašarević, Mekić, Biber, Štilić, Boljević, Drljo i Krpić.

Pravdu na ovom susretu dijelit će Aleksandar Njegomirović, sudija iz Prnjavora.