GRBAVICA

Poraz u 94. minuti: Željezničar meč u Banjoj Luci opisao sa samo tri riječi

Banjalučani do trijumfa došli golom Jokića, dok neki smatraju da je bio prekršaj nad golmanom Muftićem

Derbi u Banjoj Luci ponudio pet golova. FK Željezničar / Nikola Kulaga

12.11.2023

Fudbaleri Željezničara izgubili su u derbiju 14. kola Premijer lige BiH protiv Borca i to pogotkom u 94. minuti (3:2).

Banjalučani su imali prednost od 2:0, Željezničar se vratio, a onda imao i nekoliko prilika da dođe i do preokreta. Međutim, "Plavi" nisu došli do gola, ali zato jeste Borac.

Vedad Muftić je nakon duela sa Ćelićem ispustio loptu, a onda je u mrežu pospremio Ranko Jokić u 94. minuti za velika tri boda Borca.

Iz Željezničara su se oglasili nakon utakmice. Objavili su izvještaj i komentar od svega tri riječi: "Kraj, šta reći?".

Inače, za Borac su pogađali Zoran Kvržić u 6., Jovo Lukić u 20. i Ranko Jokić u 94. minuti,  dok je dvostruki strijelac za Željezničar bio Sulejman Krpić koji je dao golove u 30. i 68. minuti.