Nezaustavljivi "Nerazuri": Pao je i Lacio

Inter je slavio i povećao prednost nad Juventusom

Inter: Sjajna forma. Platforma X

17.12.2023

Fudbaleri Intera slavili su na gostovanju kod Lacija u derbiju 16. kola italijanske Serije A rezultatom 0:2.

"Nerazuri" nastavljaju svoj pohod ka tituli prvaka Italije, a nova žrtva bio je rimski velikan.

Mrežu Lacijala načeo je Lautaro Martinez u 40. minuti, iskoristivši grešku protivničke odbrane.

Pokušavao je Lacio doći do poravnanja u drugom poluvremenu, a to je otvorilo prostor za napadače Intera, što su oni na kraju i kaznili.

Strijelac drugog gola bio je Markus Tiram (Marcus Thuram), nakon asistencije Nikola Barele (Nicolo Barella).

Do kraja susreta "pocrvenio" je Manuel Lacari (Lazzari) zbog vrijeđanja sudije.

Inter je sada povećao prednost nad Juventusom, koji je remizirao s Đenovom, te pobjegao svom velikom rivalu na četiri boda razlike.

Lacio nastavlja sa slabim izdanjima u Seriji A, te oni sada imaju samo 21 bod i nalaze sa na 11. mjestu na tabeli.