Nezaustavljiv je: Džeko postigao drugi gol na današnjoj utakmici

Ovo mu je drugi pogodak na današnjoj utakmici protiv Konjaspora

Džeko: Dva pogotka za više od pola sata igre. Platforma X

10.1.2024

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je novi gol protiv Konjaspora (2:0).

Fener je poveo u 11. minuti kada je Džeko iskoristio penal koji je prethodno i sam izborio. Potom je Edin opet pogodio u 32. minuti.

Izašao je oči u oči sa protivničkim golmanom i bez problema ga savladao. Edin će sada loviti drugi het-trik u plavo-žutom dresu. Jedan je već dao otkako je u turskom velikanu, bilo je to u duelu protiv Pendikspora.

Inače, Džeki je ovo 19. gol u dresu Fenerbahčea otkako je stigao ljetos iz Intera, a 15. koji je postigao u okviru Superlige.

Dodatno se osamio na vrhu liste strijelaca, jer njegov prvi pratitelj Mauro Ikardi (Icardi) sada ima tri pogotka manje.

Inače, ovo je utakmica 16. kola turske Superlige koje je bilo odgođeno nakon incidenta doskorašnjeg predsjednika Ankaragudžua Faruka Kodže (Koca) koji je udario sudiju Halila Umuta Melera. Prvenstvo je zbog toga bilo suspendirano na dvije sedmice.