ŠPANSKI SUPERKUP

Vinisijus het-trikom "razbio" Barcelonu za 39. minuta: Pogledajte golove Brazilca

Sjajni Vinisijus prosto je bio nadmoćan u prvom dijelu susreta

Vinisijus Žunior. AP

14.1.2024

Fudbaleri madridskog Reala na poluvremenu u finalu španskog Superkupa vode protiv Barcelone rezultatom 3:1.

Do velike prednosti u El Klasiku, Madriđane je poveo brazilski krilni napadač Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.).

Brazilac je uspio postići het-trik za samo 45 minuta, a golovi su i više nego sjajni.

Prvi put je pogodio već u 7. minuti nakon što je sjajno izbjegao ofsajd zamku, a zatim izašao sam pred golmana Penju (Pena), kojeg je zaobišao i pogodio prazan gol.

Pogodak pogledajte ovdje.

Samo tri minute kasnije postigao je svoj drugi gol na utakmici. Ovaj put je Rodrigo (Rodrygo), njegov sunarodnjak, pobjegao odbrani, a onda pronašao Vinisijusa kojem je ostao lakši dio posla.