Under donio pobjedu Fenerbahčeu: Džeko na terenu proveo 71 minutu

"Žuto-plavi" su i dalje prvoplasirani na tabeli turskog prvenstva

Važna pobjeda za Fenerbahče. Fenerbahce

28.1.2024

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su u 23. kolu turske Superlige protiv Ankaragudžua rezultatom 2:1.

Nije dobro ova utakmica počela za aktuelnog lidera turskog prvenstva, pošto je Dominik Livaković sapleo protivnika u svom šesnaestercu, a penal je realizirao Tolga Čigerči (Cigerci).

Ipak, "žuto-plavi" su do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti, a oba gola postigao je turski fudbaler Čengiz Under (Cengiz).

Prvo je sjajno pogodio u 20. minuti, ali možda i slučajno jer je njegov oštri centaršut završio u mreži gostujuće ekipe.

Samo 12 minuta kasnije turski fudbaler ponovo pogađa za apsolutni preokret njegove ekipe.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je imao nekoliko prilika da postigne gol, ali lopta nije željela u mrežu. Džeko je odigrao 71 minutu prije nego što ga je Ismail Kartal zamijenio.

Za razliku od nekih prethodnih puta, kapiten Fenerbahčea i naše reprezentacije je ovaj put mirno odreagovao i pri izlasku s terena se pozdravio sa sudijom.

Fenerbahče sada ima 60 bodova, tri više od prvog pratioca Galatasaraja, dok je Ankaragudžu 11. sa 28 bodova.