SUPERLIGA

Fener se vratio na vrh tabele: Džeko majstorski "servirao" gol saigraču

Edin je prvi strijelac Superlige s 18 golova, a ovo mu je bila i peta asistencija

Džeko: Namjestio gol Osaji-Samuelu. Platforma X

2.3.2024

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na gostovanju kod Hatajspora (2:0) u 28. kolu Superlige i nastavili borbu za prvaka Turske.

U pobjedi svog tima kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko upisao je sjajnu asistenciju. Džeko je u 24. minuti sjajno prošao po lijevoj strani, a onda "servirao" gol svom saigraču Brajtu Osaji-Samuelu (Bright Osayi-Samuel).

Fener je u finišu prvog dijela došao do drugog gola. Dušan Tadić je proigrao Džengiza Undera (Cengiz) koji šalje loptu u protivničku mrežu.

Džeko je odigrao cijeli meč, dok je drugi bh. reprezentativac Rade Krunić priliku za igru dobio u 83. minuti.

Fenerbahče je barem nakratko preuzeo vrh tabele sa 73 boda, a drugi je Galatasaraj s bodom, ali i utakmicom manje. Galata sutra igra protiv Bešiktaša.

Što se Džeke tiče, prvi je strijelac Superlige s 18 golova, a ovo mu je bila i peta asistencija.