WWIN LIGA BIH

Borac pobijedio Igman i osvojio titulu prvaka BiH: Utakmicu obilježile odluke sudije Njegomirovića

Borac je poveo u 32. minuti pogotkom novopečenog reprezentativca BiH Davida Vukovića

Detalj sa utakmice u Banjoj Luci. Slaven Petković / Mondo.ba

20.5.2024

Fudbaleri Borca novi su prvaci Bosne i Hercegovine. Banjalučani su danas u pretposljednjem kolu savladali Igman (4:3) i osigurali titulu Wwin lige BiH.

Borac je poveo u 32. minuti pogotkom novopečenog reprezentativca BiH Davida Vukovića, a onda je Igman u samo minut razmaka postigao dva pogotka.

Prvo je Belmin Mešinović pogodio za 1:1 u 41., a onda je Mirsad Ramić donio preokret Konjičanima u 42. minuti.

U 48. je sviran penal za Borac koji je izazvao buru negodovanja gostiju, a u pogodak ga je pretvorio Jovan Nišić.

Samo četiri minute kasnije - novi gol u Banjoj Luci. Anel Hebibović je zatresao mrežu i vratio vodstvo Igmanu.

Međutim, nisu se gosti puno radovali jer je već u narednom napadu Damir Hrelja pogodio za 3:3.

Onda su uslijedile sudijske odluke Aleksandra Njegomirovića koje su iziritirale ljubitelje fudbala u BiH. Prvo je poništio regularan gol Mirsada Ramića za 4:3, a onda je u 64. priznao gol Zorana Kvržića koji je pogodio iz očigledne ofsajd pozicije.

Borac nakon ovog trijumfa ima pet nedostižnih bodova u odnosu na drugoplasirani Zrinjski, tako da fešta u Banjoj Luci može početi.

Rezultat i strijelci:

Borac - Igman 4:3 (Vuković 32', Nišić penal 48', Hrelja 53', Kvržić 64' / Mešinović 41', Ramić 42', Hebibović 52').