Utakmica se igra na Volkspark stadionu, a glavni arbitar je Danijel Zibert

Trenutak kada je Šik dao gol - Avaz
Češka Gruzija - Avaz

22.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe F između Gruzije i Češke.

Gruzija - Češka 1:1 (Mikautadze penal 45+2' / Šik 59')

FT - Kraj utakmice!

90+5' - Gruzija je sada propustila šansu da pobijedi na ovoj utakmici! Bila je to kontra tri na jedan, ali je sve upropastio Lobjanidze.

90' - Pet minuta nadoknade.

88' - Sami finiš utakmice.

81' - Novi žuti karton, sada ga je zaradio Souček nakon grubog prekršaja nad Kvarachelijom.

78' - Česi će sanjati Mamardašvilija! Lingr je šutirao, ali odlično je ponovo intervenisao gruzijski golman.

77' - Nova prilika! Jurašek je ubacio, Čitil je pokušao glavom pogoditi, ali omeo ga je Kašija i lopta ide pored gola.

68' - Strijelac gola za Češku Patrik Šik ide van igre, a zamijenio ga je Mojmir Čitil.

62' - Šansa za Čehe! Gol im je dao vjetar u krila i silovito su krenuli po preokret. Krejči je zaprijetio sada nakon kornera, lopta je odtišla malo pored gola.

59' - GOOOOOOOOOOL! Češka dolazi do poravnanja, a Šik je poslao loptu u mrežu nakon mnogo sreće. Nakon šuta Lingra, lopta pogađa stativu i odbija se od Šika u gol.

55' - Dvostruka promjena u Češkoj. Matej Jurašek mijenja Černija, a Lingr Hložeka.

50' - Česi su sve nervozniji, porazom bi došli u veoma tešku situaciju.

47' - Odmah karton na otvaranju drugog dijela. Zaradio ga je Jurašek nakon grubog prekršaja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Šansa koju nije iskoristio Šik. Screenshot

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+5' - Kakva šansa za Češku! Šik je bio u odličnoj poziciji, dobro je šutirao, ali ponovo je briljantno intervenisao golman Mamardašvili.

45+2' - GOOOOOOOOOL! Mikautadze koristi jedanaesterac i Gruzija vodi!

45+2' - Sudija Fibert pokazuje na bijelu tačku! Igrao je Hranač rukom.

Trenutak kada je Hranač igrao rukom. Screenshot

45+1' - Gleda se penal za Gruziju!

45+1' - Velika šansa! Kašija je bio u šansi, ali je Stanek intervenisao fantastično!

45' - Dvije minute nadoknade.

40' - Provod je u češkom timu zaradio javnu opomenu. Pao je ritam utakmice u završnici prvog dijela.

36' - Kašija je požutio u gruzijskom timu.

27' - Velika šansa za Češku! Černi je bio u prilici, ali nije najbolje zahvatio loptu.

23' - Poništen gol Češkoj! Hložek je šutirao, Mamardašvili je to odbranio, a lopta se od napadača Češke odbija u mrežu. Međutim, lopta je prije ulaska u gol pogodila Hložeka u ruku.

18' - Cufal je požutio nakon jednog prekršaja.

14' - Česi prijete, ali raspoložen je gruzijski golman Mamardašvili.

3 - Ofanzivno je krenula Češka. Mamardašvili je već tri puta morao da interveniše.

1 - Počeo meč u Hamburgu.

Češka je u prvom kolu poražena od Portugala rezultatom 2:1, a Gruzija od Turske 3:1.

Utakmica se igra na Volkspark stadionu, a glavni arbitar bit će Danijel Zibert, dok je četvrti sudija na ovom meču naš Irfan Peljto.

Tekstualni prijenos utakmice Gruzije i Češke pratite na portalu Avaz.ba.

Gruzija: Mamardašvili; Kverkvelia, Kašia, Dvali; Citaišvili, Davitašvili, Mekvabišvili, Kočorašvili, Kakabadze; Mikautadze, Kvaratšelia.

Češka Republika: Stanek; Holeš, Hranač, Krejči; Coufal, Provod, Souček, D. Jurašek; Hložek, Šik, Černi.