Utakmica se igra na stadionu Veltins-Arena u Gelzenkirhenu

Belingem - Avaz
Engleska Slovačka - Avaz
+3

prije 2 dana

Fudbalske reprezentacije Engleske i Slovačke se sastaju u osmini finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Engleska je završila kao prvoplasirana u grupi C s pet bodova, dok je Slovačka bila trećeplasirana u grupi E s četiri.

Engleska - Slovačka 2:1 (Belingem 90+5', Kejn 92' / Šranc 25')

FT - Kraj!

120' - Minut nadoknade.

111' - Slovaci sada napadaju, nemaju šta izgubiti.

108' - Požutio je sada Vavro kod Slovaka.

106' - Sautgejt izbacio svoje heroje. Belingem i Kejn su van igre, a zamijenili su ih Konsa i Galager.

106' - Kreće drugi produžetak.

105' - Kraj prvog produžetka.

105' - Minut nadoknade.

100' - Englezi kontrolišu utakmicu, lopta je više u njihovom posjedu.

95' - Kako se sve promijenilo u Gelzenkirhenu. Englezi sada lakše dišu.

Kada je riječ o Kejnu, došao je do svog 48. gola u ovoj sezoni kombinovano za klub i reprezentaciju.

92' - GOOOOOOOOOOOL! Hari Kejn donosi preokret Englezima na startu produžetka. To je fudbal. Do prije samo nekoliko minuta Slovaci su bili viđeni u četvrtfinalu...

91' - Počeo je prvi produžetak.

90' - Kraj regularnog dijela, gledat ćemo produžetke!

90+5' - GOOOOOOOOOOOL! Majstorija Džuda Belingema, dao je nevjerovatan gol i tako spasio Engleze ispadanja!

90' - Šest minuta nadoknade.

84' - Mainu ustupa svoje mjesto u engleskom timu, a ulazi Eze.

81' - Stativa! Rajs je šutirao, lopta pogađa okvir gola, a onda Kejn odbitak šalje visoko preko prečke.

80' - Ušli smo u posljednjih deset minuta ove utakmice.

Kejn promašio zicer. Screenshot

78' - Kakva šansa za Engleze! Kejn je imao zicer, on inače ovo pogađa s lakoćom.

77' - Pekarik je požutio u slovačkom timu.

70' - Englezi su bezidejni u napadu. Slovačka je dobro postavljena u odbrani i odbija sve prilaze svom golu.

66' - Mijenja Sautgejt. Na teren šalje Palmera umjesto Tripijea, što znači da će na poziciju lijevog beka Bukajo Saka.

61' - Engleska je imala slobodan udarac iz zone šuta, ali Foden je pogodio samo živi zid.

55' - Engleze su pronosale vile. Nakon greške je malo nedostajalo da Strelec da gol s centra. Pikford je bio savladan, ali lopta ide pored gola.

50' - Ofsajd! Poništen je gol Engleskoj. Kejn je lijepo prebacio loptu na lijevu stranu kod Tripijea, a onda je on uposlio Fodena koji daje gol. Ipak, bio je u nedozvoljenoj poziciji.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme.

45+2' - Englezi prijete u finišu prvog dijela. Maino je izborio četvrti korner za reprezentaciju "Tri lava".

45+1' - Novi žuti karton je pokazao turski sudija, a zaradio ga je stub odbrane Slovačke Milan Škrinjar.

45' - Tri minute sudijske nadoknade.

39' - Slovaci odlično stoje u odbrani, skupocjene zvijezde Engleske su bez rješenja.

34' - Belingem je jedan od najagilnijih Engleza danas. Sada je nakon solo-akcije izborio korner.

30' - Englezi su u šoku nakon primljenog gola. Čuju se i prvi zvižduci engleskih navijača.

+3

25' - GOOOOOOOOOOOOOL! Slovačka vodi! Šranc je pogodio nakon sjajne akcije Slovaka, ovo mu je treći gol na ovom Evropskom prvenstvu!

23' - Konačno jedan opasan napad Engleske. Lopta nakon šuta Kejna ide u korner. Englezi su tražili i penal, ali nije bilo tu elemenata za jedanaesterac.

17' - Razmahao se kartonima turski sudija, koji je u svoju bilježnicu sada upisao Belingema.

13' - Već treći žuti karton, a prvi u slovačkom timu zaradio je Kucka.

11' - Slovaci u velikoj šansi! Bio je to brz napad, Haraslin je utrčao iza leđa Vokeru, a loptu nakon gužve iz svog šesnaesterca uspijeva izbaciti Tripije.

10' - Engleze danas bodri i Ed Širan, popularni britanski pjevač.

Ed Širan na tribinama. UEFA

9' - Tripije je upropastio dobru priliku. Dobio je loptu u izglednoj poziciji na šut, išla mu je na i na jaču desnu nogu, ali se obrukao šutem koji je otišao daleko preko gola.

6' - Novi žuti karton i drugi za Englesku, zaradio ga je Mainu nakon jednog prekršaja.

5' - Prva šansa! Slovaci krenuli hrabro, a Hancko je opasnu akciju zaključio centaršutem. Kao da je bio neodlučan između šuta i centaršuta, na kraju lopta ide pored gola.

3' - Odmah žuti karton. Tripije je pogriješio i natjerao Guehija da napravi prekršaj. Ako Engleska prođe, Guehi neće igrati četvrtfinale zbog suspenzije.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri obje ekipe izlaze na teren. Slijedi intoniranje himni, prvo Slovačke, a onda i Engleske.

Kalcona se odlučio za sljedećih 11 igrača:

Dubravka, Pekarik, Vavro, Škrinjar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Šranc, Strelec, Haraslin.

Sautgejt je napravio samo jednu promjenu u odnosu na prošli meč:

Pikford, Voker, Stons, Guehi, Tripije, Mainu, Rajs, Saka, Belingem, Foden, Kejn.

Pobjednik ovog duela u četvrtfinalu Evropskog prvenstva odmjerit će snage sa selekcijom Švicarske, koja je jučer eliminisala aktuelnog prvaka Italiju.

Utakmica se igra na stadionu Veltins-Arena u Gelzenkirhenu. Glavni arbitar na ovom susretu bit će Turčin Halil Umut Meler.

Tekstualni prijenos utakmice Engleske i Slovačke pratite na portalu Avaz.ba.