TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Austrija - Turska 1:2

Pobjednik ovog okršaja ide na Nizozemsku, koja je ranije danas savladala Rumuniju

S večerašnje utakmice - Avaz
Detalj s utakmice - Avaz
Turska - Avaz
+3

prije 2 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos posljednje utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Austrije i Turske.

Austrija - Turska 1:2 (Gregorič 66' / Demiral 1', 59')

FT - Kraj!

90+4' - Gunok spašava Tursku! Baumgartner je glavom šutirao, ali fantastična odbrana golmana Turske.

90+3' - Šansa za Tursku! Sijevnula je kontra, sve je dobro uradio Jilmaz, ali odbranio je Penc.

90' - Četiri minute nadoknade.

85' - Ulazimo u sami finiš utakmice.

78' - Izmjene kod Turske. Arda Guler ide van igre, kao i Jildiz, a u igru će Akturkoglu i Jokušlu.

73' - Austrija je ponovo uspostavila inicijativu, dok Turska brani prednost.

66' - GOOOOOOOOOOL! Gregorič vraća Austriju u život, još mnogo uzbuđenja ćemo vidjeti na ovoj utakmici, ništa nije gotovo!

59' - GOOOOOOOOOOL! Turska je kaznila promašaje Austrije, a do pogotka je ponovo dovela kombinacija Guler - Demiral. Asistira Guler, a Demiral daje drugi gol večeras!

53' - Napada Austrija! Lajmer je sada bio u prilici, ali nema promjene rezultata.

51' - Kakva šansa! Poš je dodao do Arnautovića koji je izbio "oči u oči" s turskim golmanom, ali Gunok je to odbranio.

46' - Dvije izmjene je napravio Rangnik. Gregorič i Pras su zamijenili Šmida i Mvenea.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog dijela.

45' - Minut nadoknade.

42' - Juksek je požutio nakon što je oborio Baumgartnera i prekinuo opasnu konstru Austrijanaca.

38' - Šmid je zaradio žuti karton kod Austrije poslije jednog prekršaja.

30' - Splasnuli su austrijski napadi. Turska odbrana je dobro odradila posao.

24' - Uspjela se Turska odbraniti od napada Austrije, sada je lopta više na sredini terena.

17' - Dominira Austrija nakon primljenog gola, međutim, Turska se dobro brani.

11' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, zaradio ga je Kokču.

8' - Austrija je preuzela inicijativu i želi što prije da uzvrati Turskoj.

6' - Ludnica u Lajpcigu! Sada su vile pronosale Tursku, malo je nedostajalo da Demiral postigne autogol.

1' - GOOOOOOOOOOOL! Turska vodi! Arda Guler je izveo korner, a loptu u mrežu šalje Demiral!

1' - Počela je utakmica!

Ovaj susret igra se na stadionu u Lajpcigu, a sudi ga Artur Soareš Diaš, arbitar iz Portugala. Pobjednik ovog okršaja ide na Nizozemsku, koja je ranije danas savladala Rumuniju (3:0).

Poznati su i početni sastavi.

Austrija: Penc, Poš, Danso, Linhart, Emvene, Sajvald, Šmid, Baumgartner, Lajmer, Sabicer i Arnautović

Turska: Gunok, Muldur, Demiral, Bardakdži, Kadioglu, Ajhan, Juksek, Guler, Kokču, Jildiz i Jilmaz