Belingem će sljedeći put razmisliti o svojim potezima: UEFA ga žestoko kaznila

Belingem se u neprimjerenom potezu uhvatio za međunožje tokom proslave gola

Sautgejt i Belingem. AP Photo / Themba Hadebe

prije 4 dana

Engleski reprezentativac Džud Belingem (Jude Bellingham) zgrozio je sve na Evropskom prvenstvu zbog neprimjerene gestikulacije u osmini finala u kojem je njegova reprezentacija odmjerila snage sa Slovačkom.

Belingem se u neprimjerenom potezu uhvatio za međunožje tokom proslave gola. Tim potezom nije oduševio javnost, ali je zato izbjegao najoštriju kaznu UEFA-e, suspenziju. Naime, UEFA je odlučila da kazni fudbalera s 20.000 eura.

Podsjećamo, Engleska je u dramatičnoj utakmici slavila 2-1. Belingem je spasio reprezentaciju fantastičnim golom makazicama u petom minutu sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, a Heri Kejn (Harry Kane) je dao gol početkom produžetaka i time donio radost na Otoku.

Engleski mediji su strahovali kako će Belingem zbog neprimjerenog poteza možda čak i propustiti susret sa Švicarcima. To, međutim, neće biti slučaj. UEFA je Engleza "udarila po džepu".