TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Portugal - Francuska 0-0 (penali 3:5)

Ovaj susret se igra na Volksparkstadion u Hamburgu, a pravdu će dijeliti engleski sudija Majkl Oliver

Detalj s utakmice Portugal - Francuska - Avaz
+7

prije 3 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva između Portugala i Francuske.

Ovaj susret se igra na Volksparkstadion u Hamburgu, a pravdu će dijeliti engleski sudija Majkl Oliver (Michael).

Ovo je repriza finala iz 2016. godine u kojem je Portugal srušio "Trikolore" s 1:0.

Portugal - Francuska 0:0

Penali:

3:5 - GOTOVO JE! Hernandez je pogodio i poslao Francusku u polufinale.

3:4 - Mendeš ostavlja Portugalce u životu.

2:4 - Barkola pogađa!

2:3 - Feliks pogađa stativu! Francuzi imaju sve u svojim rukama.

2:3 - Kunde u gornji lijevi ugao. Nije Košta mogao ovo stići iako je pogodio stranu.

2:2 - Silva siguran! Šutirao je tik ispod prečke, a Manjan je čak malo i dotakao loptu.

1:2 - Fofana siguran! Šutirao je po sredini.

1:1 - Pročitao je Manjan Ronalda, ali pogađa Portugalac.

0:1 - Dembele pogađa prvi penal za Francuze.

FT - Šutirat će se penali za prolazak u polufinale.

120' - Imao je priliku Nuno Mendeš nakon kontre, ali to je bio veoma loš udarac.

115' - Prodor Barkole, ali veoma loš udarac lijevom nogom krilnog napadača.

112' - Dobar prodor po desnoj strani Dembelea, ali nakon toga je udarac bio veoma slab.

108' - Velika šansa za Portugalce! Nakon ubačaja Konseisaa je glavom šutirao Žoao Feliks. Lopta udara u mrežu, ali s vanjske strane.

106' - Počeo je drugi produžetak. Mbape je napustio igru. "Trikolori" bez najboljeg igrača u završnici susreta.

HT - Gotov je prvi produžetak.

102' - Dobra šansa za Portugal! Leao je dobio loptu u šesnaestercu, ali ništa od tog pokušaja.

97' - Fofana je dodao do Dembelea, on ostavlja za Tirama, koji je bio sam na 20 metara, ali veoam loše šutira lijevom nogom.

96' - Sjajan trk je imao Dembele, izbjegao je nekoliko Portugalaca, ali je sve pokvario dodavanjem za Mbapea, koji nije dobro šutirao.

93' - Sjajno je Konseisao prošao po desnoj strani, a na povratnu loptu je Ronaldo veoma loše reagovao i poslao je visoko preko gola.

91' - Počeli su produžeci u Hamburgu.

FT - Gotovo je regularnih 90 minuta. Idemo u produžetke!

90+3' - Mbape je pokušao nakon dodavanja Dembelea.

90' - Tri minute još u Hamburgu.

88' - Pokušao je Kante nakon kontre Francuza, ali ovo je bio veoma slab pokušaj. Košta se nije namučio da odbrani.

84' - Novi karton na utakmici. Saliba je rukom po licu zakačio Konsejsaa i oborio ga blizu šesnaesterca.

79' - Žuti karton za Palinju. Prekinuo je kontru Mbapea.

74' - Prilika za Dembelea, koji je ušao umjesto Grizmana prije nekoliko minuta, ali odlazi to pored gola.

70' - Kamavinga je promašio sjajnu priliku! Došla je lopta do veznjaka u petercu, ali nije uspio zatresti mrežu Portugala.

66' - Sjajna intervencija Diaša! Nakon kontre Kolo Muani je odigrao dupli pas sa Kundeom i šutirao, ali Diaš uspijeva blokirati njegov udarac.

63' - Portugalci se bude! Šutirao je Vitinja iz trka nakon dodavanja Leaa, ali lopta je direktno u Manjana išla. U nastavku je Ronaldo pokušao petom, ali lopta odlazi u korner.

61' - Prva prilika na utakmici! Bruno Fernandeš je izašao sam pred Manjana, ali brani to golman Francuske.  U nastavku akcije šutirao je Kanselo, ali lopta odlazi preko gola.

55' - Ni deset minuta minuta drugog dijela nije donijelo ništa novo. Veoma dosadna igra.

Ističe se udarac Bernarda Silve glavom Bernarda Silve, nakon kojeg je Mbapea pogodila lopta u glavu, zbog čega mu se ukazivala pomoć.

50' - Nakon duplog pasa, šutirao je Mbape, ali je to lak posao za Koštu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je najdosadnije poluvrijeme prvenstva.

41' - Ronaldo se spremao minut za slobodni udarac, ali je Bruno ukrao taj njegov slobodnjak. Bolje da nije šutirao veznjak...

34' - Francuzi su napali preko desne strane, kada je Kunde pronašao Mbapea, on je dodaje do Grizmana na pet metara, ali Bruno Fernandeš izbacuje.

28' - Mbape je protutnjao pored Nune Mendeša, ali se nije uspjela izroditi ozbiljna prijetnja.

25' - Bez pravih prilika. Gledamo uspavanku u Hamburgu. Većinom se dodaje unazad kada se nema rješenja.

20' - Prvi ozbiljan udarac za Francuze! Hernandez je lansirao pravi projektil, ali brani Diogo Košta.

16' - Prvi ozbiljniji napad na susretu. Bruno je uhvatio zalet od pet metara, a onda šutirao. Ipak, Saliba blokira i šalje u korner loptu.

15' - Manjan se zamislio i lopta mu je prošla ispod noge u korner. Vrlo neoprezno.

10' - Nema prilika ni na jednoj strani. Većinom igrači vraćaju loptu nazad kad nemaju rješenja.

5' - Nakon brzih uvodnih minuta, usporio je ritam.

1' - Počeo je derbi u Hamburgu.

20:55 - Igrači su izašli na teren. Intonirane su himne. Sve je spremno za spektakl.

20:00 - Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili Roberto Martinez i njegov kolega s druge strane Didije Dešam (Didier Deschamps).

Portugal: Kosta, Kanselo, Pepe, Diaš, Mendeš, Vitinja, Palinja, Bruno Fernandeš, Bernardo Silva, Leao i Kristijano Ronaldo.

Francuska: Manjan, Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandez, Kante, Čuameni, Kamavinga, Grizman, Kolo Muani i Mbape.