SPORNA SITUACIJA

Zašto Njemačka nije dobila penal: O ovoj situaciji svi pričaju, stiglo objašnjenje

Nijemci su tužni zbog poraza, ali i bijesni jer im Entoni Tejlor nije svirao penal u 106. minuti

Trenutak kada je Kukurelja igrao rukom. Platforma X

5.7.2024

Fudbaleri Španije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su poslije produžetaka savladali Njemačku (2:1).

Nijemci su tužni zbog poraza, ali i bijesni jer im Entoni Tejlor (Anthony Taylor) nije svirao penal. U 106. minuti lopta je nakon šuta Džamala Musijale (Jamal) pogodila Marka Kukurelju (Marc Cucurella) u ruku, ali sudija nije svirao penal.

Nije se ni konsultovao s VAR sobom, a sada je stiglo objašnjenje zbog čega.

Naime, Niklas Filkrug (Fullkrug) je prethodno igrao rukom, nakon čega se nastavio napad. To se na prvi mah nije vidjelo, ali se na slikama sa društvenih mreže koje su se naknadno pojavile jasno vidi.

Podsjetimo, Španija je povela u 51. golom Danija Olma, a meč u produžetke odveo je Florijan Virc (Wirtz) u 89. minuti.

Kada se činilo da ćemo gledati penale, ukazao se rezervista Mikel Merino i dao gol u samom finišu drugog produžetka.