TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Nizozemska - Turska 2-1

Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a sudit će je Francuz Klemen Turpan

Detalj s utakmice Nizozemska - Turska - Avaz
+5

6.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos posljednjeg četvrtfinalnog susreta Evropskog prvenstva između Nizozemske i Turske.

Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a sudit će je Francuz Klemen Turpan (Clement Turpin). Stigli su nam i početni sastavi.

FT - Gotovo je u Berlinu.

90' - Igrat će se još pet minuta.

90' - Pokušava glavom Akturtoglu, nakon sjajnog ubačaja, ali odlazi to pored gola.

85' - Kakva prilika za Turke! Prvo je Čelik mogao pogoditi prazan gol, ali su mu blokirali taj udarac. Nakon toga je i Akturtolu šutira, ali i njegov udarac biva blokiran.

82' - Zeki Čelik i Tosun ulaze umjesto Akajdina i Muldura.

75' - GOLLL!!!!! Nizozemska dolazi do potpunog preokreta. Damfris je sjajno ubacio, a Muldur je dopustio Gakpu da se ubaci i malo traljavo, ali dovoljno za pogodak šutira.

73' - Ake i Rejnders izlaze, a ulaze Van de Ven i Virman.

70' - GOLLL!!! De Fraj donosi izjednačenje Nizozemcima. Loše su branili korner Turci, a nakon ubačaja Depaja, sam je ostao visoki defanzivac i glavom matira Gunoka.

70' - Velika šansa za Nizozemsku! Nakon ubačaja Depaja, Veghorst je šutirao, ali brani to Gunok i šalje u korner.

65' - Velika šansa za Tursku! Odlično je šutirao s 15 metara Jildiz, brani Ferbrugen, ali lopta se odbija nazad u peterac. Ipak, izbacili su u korner to Nizozemci.

64' - Žuti karton i za Van Dajka. Jilmaz je protutnjao kao brzi voz, morao ga je zaustaviti prekršajem.

63' - Kruže Nizozemci u napadu. Gakpo za Simonsa, on ostavlja za Depaja, ali postavlja se defanzivac Turske.

57' - Ukrao je loptu Depaj od Ozčana, krenuo u solo prodor, ali udarac je bio veoma slab.

56' - Velika šansa za Tursku! Iznenadili su Turci poslije slobodnog udarca. Svi su očekivali šut Čalhanolua, ali je Guler šutirao. Lopta je udarila stativu.

55' - Žuti karton za Akea. Jilmaz je pobijedio Van Dajka u skoku, prebacio loptu za Gulera, kojeg je u trku srušio Ake.

54' - Ponovo ubacivanje Gakpa na Veghorsta. Strijelac gola za Tursku, Akajdin, skinuo mu je loptu s glave.

51' - Velika šansa za Nizozemsku! Ake je ubacio prema Veghorstu, koji je glavom loptu poslao u peterac, ali Depaj kasni.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kuman se odlučio na zamjenu. Veghorst je ušao umjesto Bergvajna

HT - Gotovo je poluvrijeme.

45' - Igrat će se još dvije minute u prvom poluvremenu.

40' - Zbunjeno izgledaju Nizozemci. Šokirao ih je primljeni pogodak.

35' - GOLLLL!!!! Ponovo nakon kornera Turci dolaze do vodstva. Nakon prvobitnog centaršuta lopta je izbačena do Arde Gulera, koji perfektnim centaršutom pronalazi na drugoj stativi Akajdina, koji je zakucao loptu u mrežu.

30' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Ćavi Simons  - Prije toga je Jilmaz zamalo pobjegao Van Dajku. Vrlo je uporan bio napadač turske.

26' - Turska se oslobodila pritiska, ponovo su opasni poslije kornera.

22' - Turci su isto zaprijetili sada, ali Čalhanoluov udarac je pogodio defanzivca na putu ka golu Ferbrugena, te je bio samo korner.

17' - Bez velikih prilika na susretu. Gakpo je dobro istrčao kontru, ali su mu uspjeli oduzeti loptu defanzivci Turske.

12' - Šutirao je i Simons iz velike udaljenosti, ali odlazi to daleko od gola.

11' - Ozčan je pokušao s velike udaljenosti.

6' - Dobra prilika za Gakpa, nakon dodavanja Akea, ali loše šutira poslije okreta. Na kraju, dosuđen je i ofsajd, mada da je postigao gol ovo bi se moralo gledati, jer je bilo vrlo blizu.

1' - Uzbuđenje u prvoj minuti. Depaj je uspio proći nekoliko defanzivaca, ali onda se okliznuo pri šutu, te je poslao loptu preko gola.

1' - Počeo je posljednji četvrtfinalni duel. Ko će na megdan Engleskoj?

Nizozemska: Ferbrugen, Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake, Šuten, Simons, Reijnders, Bergvajn, Gakpo i Depaj.

Turska: Gunok, Ajhan, Akajdin, Bardakči, Muldur, Kadiolu, Jilmaz, Ozčan, Čalhanolu, Jildiz i Guler.