U MANIRU RASNOG STOPERA

Video / Sve je moglo biti drugačije: Olmo je sjajnom reakcijom spasio pobjedu Španije u 90. minuti

Odigrao je odličnu utakmicu, a onda se u samom finišu istakao odbrambenom reakcijom

Olmo: Briljirao u finalu. AP

14.7.2024

Fudbaleri Španije su pobjedom protiv Engleske (2:1) postali prvaci Evrope, četvrti put u historiji.

Po tome su rekorderi, a Špance su na tron Starog kontinenta golovima odveli Niko Vilijams (Nico Williams) i Mikel Ojarzabal (Oyarzabal).

Jedan od junaka bio je i Dani Olmo, koji je odigrao odličnu utakmicu, a onda se u 90. minuti istakao odbrambenom reakcijom.

Naime, igrala se 90. minuta utakmice kada je šut Deklana Rajsa (Declan Rice) odbranio Unai Simon, a onda je pokušao i Mark Guehi (Marc).

Engleski defanzivac je imao praznu mrežu ispred sebe, ali se onda ukazao Olmo i spasio svoj gol i pobjedu Španije.

Sjajnu defanzivnu reakciju Olma pogledajte OVDJE.