MOSTAR

Zrinjski i Željezničar odigrali prijateljski meč: Bivši "Zmaj" presudio Plavima s Grbavice

Detalj s večerašnje utakmice. FK Željezničar / Adem Čatić

18.7.2024

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Željezničar u prijateljskoj utakmici odigranoj u Mostaru (1:0).

Prvu priliku na utakmici imao je Zrinjski, ali šut Marija Ćužea iz 5. minute odbranio je Vedad Muftić. Nekoliko minuta poslije Galić i Muftić spašavaju gol požrtvovanom reakcijom.

Zrinjski je poveo u 18. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Šunjić je glavom pogodio za 1:0.

Na prvu priliku u drugom dijelu čekali smo do 59. minute kada je zaprijetio Tomislav Kiš, ali je lopta otišla preko gola.

Nekoliko minuta ranije Boljević iskosa ubacuje, Marić reaguje prije Krpića. Prskalo u 85. minuti sa 20 metara šutira pored našeg gola. U 89. minuti Đorić sa vrha kaznenig prostora šutira preko gola.

Za ekipu Zrinjskog ovo je bila posljednja provjera pred evropske utakmice, dok Plave očekuje još dio priprema i nekoliko mečeva.