VELIKI TRIJUMF

Pogledajte kako su igrači i navijači Sarajeva proslavili plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige

Bordo tim je bio bolji rival u 120 minuta i na kraju su zasluženo prošli u narednu fazu

S večerašnje utakmice - Avaz
+2

19.7.2024

Sarajevo je izborilo plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige, nakon čega su igrači i navijači bordo tima zajedno proslavili.

Bordo tim je bio bolji rival u 120 minuta, ali je kazahstanski Aktobe slavio 3:2, pa se s ukupnih 3:3 pristupilo izvođenju penala.

Golman Emil Rockov je odbranio dva penala igračima kazahstanskog kluba, te su tako s 4:3 igrači Sarajeva prošli u 2. pretkolo gdje ih čeka Spartak iz Trnave.

Nakon pobjede i plasmana u narednu rundu takmičenja, uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača, kojih je prema podacima bilo preko 21.000.

Igrači su prišli navijačima na sjevernoj tribini i pjevali su se pjevale pjesme posvećene Sarajevu.