S utakmice na Koševu - Avaz
FK Sloboda - Avaz
+3

4.8.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine koju na stadionu Koševu igraju fudbaleri Sarajeva i Slobode.

Sarajevo - Sloboda 3:1 (Gulijašvili penal 45+9', Đorđević 58', Čataković penal 70' / Husejinović penal 21')

FT - Kraj utakmice.

90' - Tri minute nadoknade.

80' - Posljednjih deset minuta regularnog dijela susreta.

74' - Više od dvije minute je trajao prekid jer je policijski pas utrčao na teren.

70' - GOOOOOOOOOL! Hamza Čataković je bio siguran egzekutor.

69' - Penal! Ponovo će Sarajevo imati priliku da iz jedanaesterca dođe do gola. Ovo je treći penal na Koševu večeras, a drugi za domaće.

58' - GOOOOOOOOOL! Đorđević je pogodio nakon što mu se lopta odbila na nekih 14 metara od gola. Sarajevo stiže do preokreta!

53' - Sarajevo je silovito krenulo u drugom poluvremenu. Sada je Kjeremeh šutirao i zatresao mrežu, ali samo s vanjske strane.

46' - Kod Slobode je Haračić u igri, dok su kod Sarajeva ušli Čataković, Oliveira i Čelik.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Statistika nakon prvog dijela. Screenshot / Arena Sport

HT - Kraj prvog dijela.

45+9' - GOOOOOOOOL! Gulijašvili vraća stvari na početak. Pogodio je stranu Muminović, ali je ovo bio isuviše snažan i precizan šut Gruzijca za poravnanje rezultata na Koševu!

45+8' - Penal za Sarajevo! Bandić je pokazao na bijelu tačku nakon gledanja VAR-a.

45+3' - Duraković je zbog prigovora dobio žuti karton.

45' - Šest minuta nadoknade.

38' - Jalovi napadi Sarajeva, dok fudbaleri Slobode koriste svaku priliku da odugovlače zbog čega su krenuli zvižduci domaćih navijača.

33' - Prvi žuti karton, dobio ga je Beganović kod gostiju nakon prekršaja nad Hamzićem.

28' - Sarajevo pokušava doći do izjednačenja, Sloboda dobro stoji na terenu.

23' - Dobra prilika za Sarajevo! Hamzić je bio na petercu kada je dobio loptu, šutirao je, ali pravo u Muminovića koji je bio dobro postavljen.

21' - GOOOOOOL! Sloboda vodi! Husejinović je pogodio s bijele tačke. Rockov je bio na toj lopti, ali nije uspio da odbrani.

21' - Penal! Nakon gledanja VAR-a, Bandić je pokazao na bijelu tačku, dok je Jović požutio kod domaćih.

15' - Višeminutni prekid zbog gledanja VAR-a, gosti traže penal.

10' - Prilika za Sarajevo. Đorđević je šutirao iz slobodnog udarca, ali Muminović je bio na mjestu.

1' - Počela je utakmica!

Ovo je ujedno i posljednji meč ovog vikenda, jer su susreti Borac - Velež i Zrinjski - Sloga odgođeni zbog evropskih obaveza Banjalučana i "Plemića".

Stigli su početni sastavi za koje su se odlučili Zoran Zekić i Marko Maksimović.

U odnosu na meč u Trnavi, trener Sarajeva je na klupi ostavio Čelika, Durakovića, Mehmedovića i Oliveiru, a umjesto njih startuju Unušić, Soldo, Hamzić i Kuprešak.

Sarajevo: Rockov, Unušić, Soldo, Jović, Beganović, Hamzić, Bubanja, Đorđević, Kuprešak, Kjeremeh i Gulijašvili.

Sloboda: Muminović, Hadžibeganović, Jovašević, Bratovčić, Osmanković, Beganović, Kurtalić, Cvijanović, Husejinović, Dervišagić i Talison.

Ulogu glavnog sudija na Koševu ima Antoni Bandić, a pomoćnici su mu Davor Beljo i Marko Zelenika.

Četvrti arbitar je Ernis Džemidžić, dok su u VAR sobi Frano Jelić i Boris Dujmović.