Mančester siti prejak za Čelzi: Jubilej Halanda i majstorija Kovačića

Ranije danas Brentford je trijumfovao protiv Kristal Palasa rezultatom 2:1

S današnje utakmice. Platforma X

18.8.2024

Aktuelni prvaci Engleske fudbaleri Mančester sitija bili su prejaki za Čelzi u meču 1. kola Premier lige (2:0).

Erling Haland (Haaland) je u 100. meču u Premijer ligi postigao 91. gol u dresu Sitija, uradio je to u 18. minutu na pas Bernarda Silve.

Haland je tako i treću sezonu u Engleskoj otvorio pogotkom, a pitanje pobjednika na Stemford Bridžu riješio je Mateo Kovačić.

Igrao se 84. minut kada je Kovačić uzeo loptu, a onda sjajno solo-akciju kruniosao još ljepšim pogotkom.

Čelzi je pred svojim navijačima uradio premalo da ugrozi aktuelnog prvaka, pa je Enzo Mareska (Maresca) porazom debitovao na klupi "Plavaca".

Podsjetimo, ranije danas Brentford je trijumfovao protiv Kristal Palasa rezultatom 2:1.