LIGA NACIJA

Hrabra Srbija zaustavila prvaka Evrope, Portugal pobijedio Hrvatsku u jubilarnoj noći Kristijana Ronalda

Srbija je imala priliku i da dođe do punog plijena i velike pobjede, ali Luka Jović nije iskoristio zicer u 34. minuti

S utakmice u Lisabonu. Žoao Riko / Pixsell

5.9.2024

Prve utakmice 1. kola Lige nacija odigrane su večeras, a u centru pažnje su bili dueli iz Beograda i Lisabona.

U Beogradu je reprezentacija Srbije zaustavila prvaka Evrope, selekciju Španije (0:0). Kombinovani sastav "Orlova" pružio je odličan otpor protiv "Crvene furije" i osvojio bod.

Detalj s meča u Beogradu - Avaz

Srbija je imala priliku i da dođe do punog plijena i velike pobjede, ali Luka Jović nije iskoristio zicer u 34. minuti kada je izbio "oči u oči" s golmanom Davidom Rajom (Raya).

Kada je riječ o utakmici u Lisabonu, Portugal je pobijedio Hrvatsku u jubilarnoj noći za Kristijana Ronalda (Cristiano) s 2:1.

Portugalci su poveli u 7. pogotkom Dioga Dalota (Dalo), a na 2:0 u 34. povisio je Ronaldo, što je bio njegov jubilarni 900. pogodak u karijeri.

Hrvatska je u finišu prvog dijela napala i s(p)retno došla do pogotka kada je nakon centaršuta Borne Sose, Dalo poslao loptu u vlastitu mrežu.