LIGA NACIJA

Italija primila gol u 13. sekundi, pa "razbila" Francusku: Meč obilježila majstorija Dimarka

Barkola pogodio u 13. sekundi i naljutio "Azure" koji su došli do preokreta i pobjede

S večerašnje utakmice. AP

6.9.2024

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Francusku nakon preokreta u derbiju večeri 1. kola Lige nacija (3:1).

"Trikolori" su poveli već u 13. sekundi pogotkom Bredlija Barkole (Bradley Barcola). To je bio najbrži gol u Ligi nacija, a kao da je naljutio Italijane koji su zaigrali mnogo bolje u nastavku.

Izjednačenje "Azurima" donio je Federiko Dimarko (Federico Dimarco) poslije pola sata igre. Bio je to fantastičan gol italijanskog defanzivca koji možete pogledati OVDJE.

Preokret je donio njegov saigrač iz Intera Davide Fratesi (Frattesi) u 51., a konačnih 3:1 postavio je Đakomo Raspadori (Giacomo) u 74. minuti susreta.

Inače, večeras je na programu bilo još sedam utakmica Lige nacija, a ovo su rezultati: